zubař
Zdraví

Chodíte pravidelně na dentální hygienu?

Preventivní prohlídky u vašeho zubního lékaře jsou základem péče o chrup. Tím ale péče nekončí. Mimo preventivní prohlídky je vhodné dvakrát až třikrát ročně absolvovat dentální hygienu.

K čemu slouží dentální hygiena?

Dentální hygiena má preventivní a léčebný charakter. Smyslem dentální hygieny je předcházet onemocněním dutiny ústní. V důsledky špatného nebo nedostatečného čištění zubů může dojít ke vzniku zubního kazu, zánětu dásní nebo k parodontóze. Dentální hygienistka klientovi profesionálně vyčistí zuby, odstraní zubní kámen, bakterie a další povlaky, na závěr může zuby vybělit. Dále klientovi ukáže, jak si správně a efektivně čistit zuby.

Jak dentální hygiena probíhá?

Vyšetření probíhá zhruba hodinu. Dentální hygienistka nejprve zjišťuje, jak se staráte o dutinu ústní, následně vyšetří stav dutiny ústní a zhodnotí její stav. Poté následuje samotné čištění zubů.

Je dentální hygiena bolestivá?

Při pravidelných návštěvách a celkově zdravém chrupu samotné čištění není nijak nepříjemné. Ovšem pokud jsou dásně ve špatném zdravotním stavu, jsou citlivé a ošetření může být nepříjemné.

Kolik dentální hygiena stojí?

Pokud dentální hygienu absolvujete u zubaře, ceny se pohybují okolo 1000 Kč za sezení. Pokud budete hledat soukromé specializované kliniky, zde jsou ceny zhruba od 1500 Kč a více.

Dentální hygienu by měl absolvovat každý alespoň 2x ročně. Lze tak lépe předcházet zubním kazům nebo zánětlivým onemocněním. Váš zubní lékař vám doporučí dentální hygienistku v okolí. Hledat můžete i na stránkách zde.

Zdroj: foto-pixabay

11.9.2017 | Michaela Votočková

Komentáře nejsou povoleny.

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun
redakce@poradimesi.cz

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky