záda
Zdraví

Víte, co je karboxyterapie?

Karboxyterapie je léčebná metoda, při níž se do podkoží aplikuje CO2 (oxid uhličitý) prostřednictvím aplikační jehly. Jedná se o účinnou a zcela bezpečnou metodu, jelikož oxid uhličitý v těle vzniká při látkové výměně, tudíž není do těla vpravována žádná cizí chemická látka.

Jak metoda funguje?

Aplikace malé dávky oxidu uhličitého do podkoží způsobí uvolnění kyslíku z hemoglobinu a tím zlepšuje okysličení. Dochází k pokrvení dané oblasti a okysličování tkání. Aplikaci lze provést do podkoží, do svalů, ke kloubům nebo k páteři. Aplikace se provádí jemnou jehličkou pomocí přístroje, který dávkuje stále stejné množství plynu. V okamžiku vpichu pacienti pociťují jemné pálení, které po chvilce vystřídá příjemné teplo.

Jak často terapie probíhá?

Frekvenci terapií stanovuje lékař. Většinou ale probíhá jednou až dvakrát týdně. Aplikace trvá zhruba 20 až 45 minut. Pokud je pacient spokojen, je vhodné po půl roce terapii jednorázově zopakovat.

Je aplikace oxidu uhličitého bezpečná?

Ano, jedná se o bezpečnou metodu. Oxidu uhličitý je běžně součástí našeho těla, nejedná se tedy o cizí chemickou látku.

Na co je terapie vhodná?

  • bolesti zad a páteře
  • bolesti hlavy, migrény
  • bolesti kloubů nebo zánětlivá onemocnění kloubů
  • cévní potíže
  • bolestivé zatuhnutí svalů

Další uplatnění má karboxyterapie například v estetické medicíně, využívá se u jizev, vrásek, strií nebo v dermatologii, kdy se karboxyterapie využívá k léčbě lupenky, alopecie nebo k ošetření akné.

Může karboxyterapii podstoupit kdokoliv?

V podstatě ano. Kontraindikací jsou lokální záněty kůže v místě vpichování. Metoda je nejefektivnější u věkové skupiny 30 – 60 let.

Kolik karboxyterapie stojí a kde ji mohu podstoupit?

Aplikaci můžete podstoupit v lázeňských zařízení nebo u lékařů, kteří ji nabízejí, případně v estetických centrech. Ceny jsou značně individuální v závislosti na počtu aplikací. Ceny se pohybují zhruba od 100 Kč do 1500 Kč za sezení.

Karboxyterapie může pomoci v případě, že žádná jiná lékařská metoda nepomáhá. Terapie je bezbolestná a zcela bezpečná.

Zdroj: foto-pixabay

4.9.2017 | Michaela Votočková

Komentáře nejsou povoleny.

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun
redakce@poradimesi.cz

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky