afrodiziakum
Inspirace

Afrodiziaka ze supermarketu

Když vás žena pošle na nákup do nedalekého supermarketu pro česnek nebo kořenovou zeleninu do polévky a připomene dokoupit ještě nějaké koření, opravdu to může znamenat, že se zásoby ve spíži tenčí. Nebo to může být důmyslný plán změnit klasický průběh dnešního televizního večera. Až budete do nákupního košíku dávat petržel nebo chřest, přidávat chilli nebo bazalku, nejspíš vás nenapadne, že v ruce držíte zeleninu s podporou erotických funkcí – vyhlášené přírodní afrodiziaka. Možná by stálo za to, koupit na večer ještě láhev sektu, co říkáte?

Afrodiziaka

K oblíbeným prostředkům vzbuzujícím sexuální touhu a vzrušení patří již od nepaměti afrodiziaka. Svůj název dostaly podle antické bohyně smyslné lásky, krásy a plodnosti Afrodity. I když toto téma může být rozsáhlé, tentokrát se zaměříme pouze na rostlinnou říši, konkrétně zeleninu nebo byliny, které jsou známy svými vlastnostmi, podporující sexuální touhu, případně pozitivně stimulující prokrvení svalstva v intimních partiích.

Anýz

V mnoha zemích Středního východu se používá anýz na podporu lásky a manželství a na léčbu impotence. Aktivuje nervový systém a zvyšuje hormonální sekreci. V našem těle také působí antisepticky, povzbuzuje trávicí systém. Kladně působí také na naši psychiku. Vedle uvolnění přináší i euforické pocity, jelikož aktivuje parasympatický nervový systém, tedy systém, který nepodléhá naší vůli. Ve starých herbářích se uvádí, že anýzové semeno podporuje mužskou plodnost.

Bazalka

Bazalka má zajímavou chuť i vůni, obsahuje éterické oleje a je to taková antistresová bylinka se zklidňujícími účinky na nervovou soustavu. Hlavní zajímavostí je, že podporuje sílu pohlavních orgánů a považuje se za afrodiziakum.

Celer miřík

Původní, divoká odrůda, o které se už ve středověku věřilo, že zahání melancholii a zlepšuje náladu. O rostlině se tradovalo, že oplývá magickými silami. Její konzumace měla totiž zajistit početí syna. Ostatně i dnes je celer považován za mužské afrodiziakum, zlepšuje sexuální funkce (potenci), podporuje sexuální chutě, léčí močové a ledvinové cesty.

Česnek

I když česnekový dech působí značně antieroticky, zdá se to neuvěřitelné, ale i česneku jsou připisovány afrodiziakální účinky, především povzbuzujícího charakteru (srdeční činnost), pročišťuje krev a zvyšuje vitalitu. Pokrmy, které ho v dostatečné míře obsahují, proto mohou přesně plnit rčení, že láska prochází žaludkem.

Hřebíček

Možná kvůli tvaru zrnek byl hřebíček již starověku v Asii považován za hlavní hnací sílu mužského libida. Povzbuzuje činnost srdce a v neposlední řadě je afrodiziakem. Teplá pronikavá vůně hřebíčku povzbuzuje smysly. Rozdrcený, smíchaný s medem a česnekem může zajistit doslova noc plnou vášní . Navíc prý má i moc k získání náklonnosti opačného pohlaví.

Chilli

Příznivý vliv ohnivě pálivých chilli papriček potvrdí jejich milovníci, kteří je vyhledávají nejen kvůli chuti, ale i pro pocit zvýšení energie po konzumaci řádně okořeněného pokrmu. Zlepšují prokrvení a tím zvyšují citlivost pohlavních orgánů. Jsou tak přírodním podpůrným prostředkem pro zlepšení potence a zvýšení libida.

Chřest

Již staří Řekové a Římané ho považovali za afrodiziakum a představoval pro ně luxus, určený na stoly bohatých občanů. jeho pravidelná konzumace zvyšuje potenci u mužů. Chřest totiž obsahuje mnoho prospěšných vitaminů, stopových prvků a látek s blahodárným vlivem na naše zdraví. Má stimulační účinek na krvetvorbu a pomáhá nám udržet zdravý cévní systém. V 19. století byl chřest pro svoji falickou podobu a pověst zakázán v penzionech pro mladé dívky.

Koriandr

Už ve starověku byl koriandr setý považován za důležité afrodiziakum a přidával se do nápojů lásky. Jeho účinky jsou spíše v rovině psychické, kdy má opojný vliv na lidskou mysl. Koriandr tedy vzbuzuje sexuální touhu a stimuluje libido. Sexuální akt po pozření koriandru je mnohem intenzivnější a silnější. V tom mu pomáhají i obsahující éterické oleje, které vás tak trochu omámí a povzbudí smyslové vnímání.

Libeček

Libeček pro svůj velký obsah vitaminů a minerálů je močopudný, dobře čistí krev a odvádí toxiny z organismu, posiluje srdce, zlepšuje krevní oběh, celkově posiluje organismus hlavně u starých lidí. Působí na svalovou a nervovou soustavu a je dobré afrodiziakum pro obě pohlaví. V ženské pohlavní oblasti pomáhá při silné a nepravidelné menstruaci, nesmí se však používat v těhotenství a při kojení (může snížit laktaci). Semena libečku vyluhovaná v lihu či ovocné pálence s trochou medu jsou vyhlášeným žaludečním likérem.

Petržel

Možná to překvapí, ale nejvíce funkční afrodiziakum je petržel pro svoji schopnost prokrvování oblasti pánve pánve. To je pravděpodobně zásluhou apiolu (silice), který rozšiřuje cévy a ovlivňuje svalová vlákna u pohlavního orgánu. Krom toho se petržel používá do urologických čajů – má močopudné vlastnosti. A ještě je třeba dodat, že podporuje i chuť k jídlu. Vhodná je pravidelná konzumace čerstvě nastrouhaného kořene v zeleninovém salátu. Petržel by se neměla ale používat v těhotenství, protože může vyvolat předčasně porod.

Pepř

Je jedním z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších koření na světě. Nejen kvůli svému štiplavému aroma, ale také díky svým povzbuzujícím účinkům na naše tělo. Typickým účinkem pepře na náš organismus je stimulační působení. Subjektivně v nás vyvolává pocit přívalu energie a zbystření smyslů, čímž i citlivost na podněty. Díky tomu se pepř dostal na seznam koření do nápojů lásky.

Skořice

Aromatická kůra skořicovníků svými účinky dráždí pohlavní žlázy a nemá návykové účinky. Skořice upravuje chuť k jídlu, působí stimulačně a afrodiziakálně, používá se proti impotenci. Silice při celkové masáži uvolňuje křeče, zabraňuje pocení, významně prokrvuje podkoží. Nálev z 10 až 15 g skořice a 0,51 vody slaďte medem. Užívá se po každém hlavním jídle. Ještě mnohem zajímavější možností je svařené víno se skořicí.

Vanilka

Vanilka se používá jako přísada do sladkých jídel, do různých nápojů a likérů. Kromě gastronomického užití se používá jako přísada do tinktur a v aromaterapii jako afrodiziakum. Olej z vanilky by měl zvyšovat prožitky a citlivost erotogenních zón u vašeho partnera. Prokazatelně funguje na povzbuzení srdeční činnosti a vzpružení organismu. Pozitivně působí i na nervovou soustavu a pomáhá při únavě.

Zázvor

Zázvor je také velmi známé afrodiziakum. Používá se buď ve formě tinktury (výluh zázvoru v alkoholu), která se nakapá do vody či nějakého nápoje (cca 40 kapek). Případně jako strouhaný čerstvý zázvor s cukrem (medem). Lehce štiplavou, citrónově chutnající substanci pak po troškách přidávejte do pokrmů. Kandovaný zázvor je také možno rovnou zakoupit.

Zvyšování pohlavního pudu určitými druhy koření a bylin je známo po staletí. Jejich tajemství spočívá v tom, že zesilují prokrvení organizmu. U mnoha kultur a národností najdeme nejrůznější rady jak pečovat o sexuální apetit. V dnešní době jsou stále populárnější doplňky stravy, které obsahují bylinné složky, zpravidla obohacené o prospěšné vitamíny a minerály. Přírodní afrodiziaka mohou být pomocí při řešení sexuálních problémů, které se čas od času projevují v jakémkoliv vztahu. Jejich síla spočívá v probuzení vášní, díky kterým je možné užívat si milostný život opět plnými doušky. Nebojte se vyzkoušet sílu přírodních afrodiziak. V jejich účinky ostatně věřili už naši předkové.

10.3.2016 | Martin Motloch

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky