Můžeš
Inspirace

Vyšlo dubnové vydání časopisu Můžeš

Dubnové číslo časopisu Můžeš přináší jako vždy pestrou směsici reportáží, rozhovorů a příběhů pro ty, kteří se nevzdávají.

  • Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier v rozhovoru s Radkem Musílkem říká, že úroveň práv pro lidi s postižením je u nás na minimálně srovnatelné úrovni s vyspělými zeměmi. Někdy však podle něj pokulhává praxe v jejich uplatňování.
  • Paní Marie patří mezi ty, kteří by si dobrovolný odchod ze života zvolili, pokud by byl v České republice legální. Redaktorka Michaela Zindelová se spolu s ní dívá na možnosti lidského odcházení. O smrti se svými blízkými nemluví asi třetina populace, mezi tabuizovaná témata patří i eutanazie.
  • Zdeněk Jirků vypráví příběh paní Beáty, osamělé matky devítiletého Izáka, jemuž byla diagnostikována porucha autistického spektra – Aspergerův syndrom. Nenašli jsme ani vztek, ani smutek, ani stížnosti, jen velkou pokoru …
  • Letošní dakarskou rallye dokončil v kabině závodního kamionu Tatra českého týmu Bonver Dakar Project historicky první vozíčkář. Věčně usměvavého pilota Alberta Lloveru, jinak zkušeného závodníka, do kabiny stěhovali týmoví kolegové pomocí kladek. Se závodníkem si povídal redaktor Petr Buček.
  • Martin Kopeček píše o možnostech moderních inteligentních domácností. Ovládat ze svého mobilního telefonu můžete vše – od světel, přes vytápění až po zámky a kamerový systém. Co je pro jednoho pouhé pohodlí, pro jiného je výrazným ulehčením.
  • Radek Musílek vás vezme na prohlídku Národního technického muzea v Praze. Je prakticky celé přístupné vozíčkářům. Článek také poradí, jak se do muzea dostat a kde vhodně zaparkovat.
  • Jak se hraje boccia na té nejvyšší úrovni, kolik to všechno stojí a hlavně kde začít, vás poučí Kateřina Cuřínová, česká reprezentantka. Boccia je vhodná především pro sportovce s těžším postižením, což však neznamená, že jde o něco snadného. Jen si to někdy zkuste !

Ať se vám dubnové Můžeš líbí a ať v něm jako vždy najdete inspiraci pro sebe i své okolí.

Časopis Můžeš seženete na pobočkách České pošty nebo za cenově výhodné předplatné. Více informací zde

Objednávky předplatného přijímá ČESKÁ POŠTA

telefonicky: na bezplatné lince 800 300 302

on-line: na adrese: http://www.postabo.cze-mailem: postabo.prstc@cpost.cz

písemně na adrese: Česká pošta, s. p., oddělení periodického tisku, Olšanská 38/9, 225 99 Praha 3

Zdroj: foto/text-časopis Můžeš

8.4.2016 | Petra Votočková

Komentáře nejsou povoleny.

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun
redakce@poradimesi.cz

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky