mobil
Inspirace

Jak vybrat mobilní telefon pro seniora?

Období nakupování vánočních dárku se pomalu blíží. Chystáte se svému staršímu členovi rodiny pořídit mobilní telefon? Přečtěte si, jaké náležitosti by měl telefon splňovat, aby byl pro seniora co nejvíce přívětivý.

Současné mobilní telefony nabízí řadu vychytávek, které seniorům mohou usnadnit život. Někteří výrobci nebo prodejci nabízejí telefony přímo pro seniory. Jsou uzpůsobeny tak, aby seniorům přinášely radost, nikoliv starost. To znamená, že uživatelské prostředí je zjednodušené, ikony jsou velké a ovládání je intuitivní.

Hlavní požadavky na telefon

Jednoduchost

Jednoduchost je nejdůležitější funkce. Telefon by měl mít především základní funkce, někteří výrobci se snaží do telefonu vložit co nejvíce funkcí, ve výsledku je ale telefon pro seniory příliš složitý.

Velké ikony na displeji

Většina telefonů nabízí v nastavení možnost zvolit si velikost ikon. Mnoho seniorů má v pozdějším věku potíže se zrakem, proto je velikost ikon i displeje při výběru telefonu zásadní. Samozřejmostí je i velké písmo.

Tlačítka

Telefon by se měl v ruce dobře držet, mezi tlačítky by měl být rozestup, aby byla jasně odlišitelná i podle hmatu. Rozmístění a velikost tlačítek má vliv na manipulaci s telefonem.

Hlasitost

Seniory často trápí potíže se sluchem, proto by měl být telefon dostatečně hlasitý. Hlasitost se netýká jen vyzvánění, ale i hlasitosti během hovoru, aby byla slyšet druhá strana. Ideální je nastavitelná hlasitost.

Nabíjení a baterie

Telefony pro seniory se obvykle nemusí dobíjet denně jako chytré telefony. Baterie vydrží i týden. Při nabíjení je vhodné umístit telefon do nabíjecího doku. U starších seniorů může být problém správně zasunout konektor, který se může při opakované nesprávné manipulaci poškodit. Do nabíjecího stojánku se telefon vkládá naprosto lehce.

SOS tlačítko

Toto tlačítko dnes mají téměř každé telefony určené seniorům. Obvykle se jedná o červené tlačítko na zadní straně telefonu, kde při jeho stisknutí je odeslána SMS na přednastavené číslo.

Rozhodujícím kritériem při nákupu je i cena. Před koupí doporučujeme zboží vyzkoušet. Pokud se rozhodnete pro zakoupení telefonu na internetu u prověřených prodejců, můžete využít 14denní lhůtu na vrácení zboží.

8.10.2018 | admin

Komentáře nejsou povoleny.

Doporučujeme