naramek
Inspirace

Náramek nejen jako módní doplněk

Identifikační náramky se stávají stále oblíbenějšími. Jsou vhodné pro sportovce, děti nebo seniory. Na náramku jsou uvedeny nejdůležitější informace o vašem zdravotním stavu a kontakty na vaše blízké pro případ, že například omdlíte na ulici. Přivolaní lékaři tak rychle zjistí, že za omdlením stojí určité onemocnění.

Z čeho jsou identifikační náramky vyrobeny?

Identifikační náramky jsou textilní či silikonové. Štítky jsou obvykle vyrobeny z oceli a informace gravírovány laserem. K výběru je celá řada barev a materiálů.

Jaké informace se na náramek uvádí?

Při objednávce je většinou k dispozici návod, ale informace, které na štítek uvedete, si můžete zvolit dle svého přání. Zpravidla se uvádí jméno, adresa, kontakty na blízké, onemocnění a alergie. Telefonní kontakty jsou důležité také proto, že příbuzní mohou poskytnout více informací o vašem zdravotním stavu.

Proč je vhodné náramek nosit?

Náramek dokáže pomoci v celé řadě událostí. Můžete omdlít na ulici nebo z nějakého důvodu nebudete moci komunikovat. Přivolaní záchranáři z náramku snadno zjistí, zda jste alergičtí na nějaké léky nebo se léčíte s vážným onemocněním. Na výlety si někdy nebereme ani doklady, telefon se může vybít a náramek může být v případě úrazu jedinou šancí, jak zjistit kontakt na příbuzné nebo již zmiňované onemocnění.

Kolik náramek stojí?

Cena závisí na zvoleném materiálu, obvykle se ceny pohybují okolo 500 Kč.

Jak se o náramek starat?

Náramek nevyžaduje žádnou speciální péči. Můžete ho nosit nonstop. Nevadí ani voda, a to i slaná. Náramek je velmi odolný.

Záchranáři identifikační náramky znají a jsou jejich příznivci. Je pro ně pohodlnější během pár vteřin zjistit důležité informace z náramku, než prohledávat oblečení a hledat různé průkazy.

Zdroj: foto-pixabay

3.4.2019 | Michaela Votočková

2 komentáře: “Náramek nejen jako módní doplněk”

 1. Valentova EVA napsal:

  Mam 10 mesicu po transplantaci jater kde mozno si obstarat naramek.Vedou me k tomu zdravotni duvody.Dekuji Valentova.

  • admin napsal:

   Dobrý den,

   stačí, když do vyhledávače zadáte pojem “ID náramky”. Nabízí se plno odkazů, např. tento https://www.bodyid.com/cs/

Doporučujeme