antibiotika
Inspirace

Přírodní antibiotika jako alternativa

Příroda je zelená lékárna, jen se ji musíme naučit správně používat. Mnohé rostliny mají antivirotický či antibiotický účinek – hubí viry a bakterie v našem těle. Aniž si to uvědomujeme, téměř všechny farmaceutické léky původně pocházejí z rostlin, které se ukázaly jako účinné při léčbě různých onemocnění. Jenže rostliny patřily všem. Zato syntetické varianta léčivé látky obsažené v rostlině, její výroba se už dala patentovat. Alespoň po určité časové období. A tím generovala jejím výrobcům nemalé zisky. Lékárny jsou plné medikamentů. Ale možná, že by stačilo se mnoha případech jen vrátit k přírodním antibiotikám.

Zase ta imunita

Ale ona je opravdu nejdůležitější. Proto, aby si naše tělo dovedlo s nebezpečnými „vetřelci” poradit samo, potřebujeme pěstovat imunitu. Základem pro ni je zdravá strava, omezení stresových situací, pohybové či sportovní aktivity a otužování organismu.

Přírodní antibiotika

Mnoho nemocí a chorob reaguje příznivě na přírodní antibiotika. Klíčem k úspěchu je ale  vědět, která antibiotika jsou vhodná na určitá onemocnění, stejně jako, které typy přípravků jsou nejúčinnější. Je pochopitelné, že čím dříve si vezmete přírodní antibiotika, tím větší je pravděpodobnost úspěšného vyřešení infekce nebo zánětu. Čím tedy můžeme začít?

Čekanka

Používá se kořen (jemně působící hořčiny), který má protizánětlivé účinky, antibiotické účinky, čistí krev, desinfikuje střeva, mírně zvyšuje vylučování žluče a je úspěšný proti parazitům.

Doporučuje se: odvar, šálek čaje 3x denně

Česnek

Málokdo ví, že česnek patří mezi liliovité rostliny. Pro své léčivé účinky, které jsou známé již od   nepaměti, se jí často říká “nejvzácnější lilie”. Zabraňuje bujení bakterií, mykózám, snižuje krevní tlak, brání trombózám.

Doporučuje se: používat jako lihovou tinkturu (stroužky česneku v lihu) – louhovat min. 14 dní – použití  čajová lžička denně

Jalovec – plody  

Je močopudný, podporuje látkovou výměnu, čistí krev, má antibakteriální a antivirotické účinky

Doporučuje se: výluh nebo sirup, použití čajová lžička denně

Hloh – sušené květy  

Upravuje krevní tlak, rozšiřuje věnčité tepny, příznivě působí na prokrvení cév a tkání, podporuje činnost ledvin, má antisklerotické účinky

Doporučuje se: odvar ve formě čaje

Fazole – plody

Jako jídlo jsou doporučeny při diabetu, podporují močopudné a vylučovací schopnosti střev.

Doporučuje se: předem namočené se vaří do měkka

Máta – listy

Zlepšuje dýchání, uvolňuje křeče a napětí ve svalovině, napomáhá vylučování trávicích enzymů a žluče, omezuje plynatost, stimuluje nervový systém

Doporučuje se: odvar, čaj

Rakytník

Omlazuje opotřebený organismus, má protinádorové vlastnosti, napomáhá při rekonvalescenci, má biostimulační účinky, výrazně podporuje imunitní systém, zvyšuje odolnost proti infekcím a stresu.

Doporučuje se: rakytníkový olej 

Cibule

Konzumujte jen v přiměřeném množství, protože není příliš vhodná pro lidi s žaludečními problémy. Může také dráždit sliznice.

Doporučuje se: ve formě čerstvé šťávy 1x denně

Med

Pomáhá při léčbě řady bakteriálních infekcí, včetně infekce horních cest dýchacích.

Doporučuje se: užívat lžičku ráno, večer

Brusinky

Používají se při bolesti v krku, při zánětu močových cest, ničí také streptokoky a E.Coli.

Doporučuje se: sušené plody, výluh

Borůvky

Dezinfikují trávicí soustavu. Navíc obsahují velmi cenné vitamíny a vlákniny. Účinně pomáhají vašemu zraku, při léčbě cukrovky, bolestech v krku a angínách.

Doporučuje se: v sušené formě, vmíchat do probiotika (jorugtu) atd.

Existuje mnoho přírodních antibiotik, které mohou být použity lidmi, kteří mají například alergii na farmaceutické antibiotika. Přitom nás přírodní antibiotika již od nepaměti obklopují. Proč se jim tedy mnohdy zdánlivě nelogicky vyhýbáme? Ano, chemii vděčíme za mnohé, ale nesaháme po ní příliš často?  Právě přírodní antibiotika jsou cestou jak chemii a přírodu, alespoň zdánlivě, dát opět do přibližné rovnováhy.

Zdroj: foto-Pixabay

26.4.2016 | Martin Motloch

Komentáře nejsou povoleny.

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky