sauna
Inspirace

Saunování má pro tělo blahodárné účinky!

Správně provedené saunování přispívá k očistě těla, posílení imunitního systému a zklidnění mysli. Je velmi důležité dodržovat doporučený postup saunování, aby se dostavil efekt.

Jaké má sauna účinky?

  • detoxikuje organismus
  • prokrvuje tkáně těla
  • posiluje imunitu
  • podporuje hormonální a nervové funkce těla
  • zmírňuje bolesti kloubů

Kdo může do sauny?

Do sauny by měli chodit jen zdraví lidé. Rozhodně není vhodné jít do sauny během nemoci (i při obyčejné rýmě) a ještě 2 týdny po ní. Sauně by se také měli vyhnout kardiaci, lidé s vysokým krevním tlakem nebo lidé s křečovými žílami. Návštěva sauny se také nedoporučuje nalačno, po vydatném jídle nebo po nadměrné fyzické nebo psychické zátěži.

Jak probíhá saunování v klasické sauně?

Princip je založen na prohřátí celého těla a následném prudkém ochlazení v bazénu. Do sauny bychom měli vstupovat osprchovaní a usušení, bez šperků a nazí, případně v ručníku nebo prostěradle. Pobyt v sauně by měl trvat 5 – 15 minut (u začátečníků se doporučuje 5 minut). Následuje ochlazení v bazénu nebo pod sprchou. Poté byste měli relaxovat na lehátku zhruba 10 minut a poté celý cyklus opakovat 2 – 3x. Mějte na paměti, že byste se neměli přemáhat a pokud je vám pobyt v sauně nepříjemný, odejděte. Po ukončení saunování nezapomeňte doplnit tekutiny. Saunu je vhodné navštěvovat jednou týdně.

Jak v sauně dýchat?

Dýchejte nosem. Při dýchání ústy se horký vzduch dostane přímo do plic a může tak poničit plicní sklípky. I z tohoto důvodu není vhodné v sauně mluvit.

Pravidelné saunování pomáhá chránit před nemocemi a zvyšuje odolnost. Můžete si vybrat z několika druhů saun, které se liší teplotou anebo prostředím, např. aromasauna, infrasauna, finská sauna a další.

Zdroj: foto-Pixabay

6.4.2017 | Michaela Votočková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky