Univerzita třetího věku
Inspirace

Univerzita třetího věku

Univerzita třetího věku je zájmové, neprofesní studium, které je určeno seniorům (většinou osobám starším 55 let). Základním posláním je poskytnou seniorům možnost seznamovat se s novými poznatky vědy, utužovat a rozvíjet si znalosti a trávit čas s vrstevníky.

Studijní programy univerzit třetího věku jsou zpravidla určeny seniorům, kteří dosáhli důchodového věku, mají ukončené střední vzdělání s maturitní zkouškou (není-li stanoveno jinak). Bez ohledu na věk se mohou přihlásit osoby v invalidním důchodu. Účastníci univerzit třetího věku mají status posluchačů, nejsou studenty ve smyslu zákona o vysokých školách! Absolventům je po ukončení studia vydáno osvědčení o absolvování studijního programu.

Univerzity třetího věku jsou zpoplatněny. Cena se pohybuje v rozmezí několika stovek za semestr. Každá vysoká škola, která nabízí vzděláním seniorů, si stanovuje svá pravidla pro úspěšné splnění kurzu. Většinou se jedná o alespoň 50% účast na přednáškách a splnění testů či závěrečných prací.

Nabídka jednotlivých kurzů je velmi rozmanitá! Zde naleznete seznam všech univerzit třetího věku. Studium na univerzitách třetího věku je většinou dvouleté (tzn. 4 semestry) s možností pokračování.

Smyslem univerzit třetího věku je seberealizace seniora v oblasti, která je mu blízká a osvojování si nových znalosti. Zároveň je smysluplným využitím volného času a sdílení nových poznatků a zkušeností s vrstevníky.

Zdroj: foto-pixabay

31.7.2017 | Michaela Votočková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky