záchranka
InspiraceZdraví

Záchrana na dosah ruky

Ať už se nacházíte kdekoliv, nikdy nevíte co se může stát. Mobilní aplikace Záchranka je ve vašem mobilním telefonu vždy připravena pro rychlé kontaktování Zdravotnické záchranné služby.

Aplikace Záchranka umí zavolat z chytrého mobilu pomoc a odeslat přesné souřadnice včetně kritických informací o zdravotním stavu. Dostupná je všem – myslí také na lidi s postižením, nevidomé, či neslyšící.

Aplikaci si do svého telefonu může bezplatně stáhnout každý. K dispozici je pro přístroje s operačním systémem iOS, Android nebo Windows Phone. Uživatelské rozhraní nemůže být jednodušší – sestává z jednoho velkého tlačítka se symbolem kříže uprostřed displeje a nabídky dalších funkcí ve spodní části obrazovky.

To hlavní, co z aplikace dělá nesmírně užitečný nástroj, se děje právě po stisknutí zmíněného tlačítka. Dostanete-li se do problémů, stisknete jej na tři vteřiny. Přístroj automaticky vytáčí linku 155 a zároveň odesílá zprávu s přesnými souřadnicemi z GPS modulu telefonu a dalšími údaji, které uživatel v aplikaci vyplní.

V této chvíli spojí aplikace uživatele se záchrankou v jakémkoli místě České republiky.

Vedle přivolání pomoci nabízí aplikace i další funkce – moduly. Například Lokátor umí na mapě najít nejbližší nemocniční pohotovost, zubní pohotovost, lékárnu s pohotovostním provozem či defibrilátor.

Modul První pomoci zase nabízí interaktivní návod pro okamžitou reakci a také návody krok za krokem pro různé akutní situace, jako je krvácení, bezvědomí nebo dušení.

Celý článek o aplikaci Záchranka si můžete přečíst v časopise Můžeš č. 3/2017.

Aplikaci Záchranka si můžete stáhnout zdarma zde.

Zdroj: foto-ZZS ČR, text-časopis Můžeš

20.3.2017 | Petra Votočková

Komentáře nejsou povoleny.

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun
redakce@poradimesi.cz

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky