Horoskop Štír
Inspirace

Zdraví podle horoskopu: Štír

Horoskop, který se týká nás nebo našich blízkých si občas přečte rád každý. Sluneční znamení zvěrokruhu většinou popisuje povahové rysy, předpoklady, čeho se vyvarovat nebo kteří partneři jsou pro nás dle znamení vhodní či naopak. V našem seriálu, který pokračuje, se zaměříme na zdravotní aspekty podle zvěrokruhu. Dnes je na řadě znamení: Štír

Horoskop

Horoskop (z řeckého horoskopos = znamení času) je diagram nebo také výklad osobnosti, který zachycuje postavení nebeských těles v okamžiku narození jedince. Pro co největší přesnost jsou důležité různé pojmy, se kterými pracuje: zvěrokruh, planety, domy, aspekty nebo živly: Voda, Země, Vzduch a Oheň.

Zvěrokruh neboli zodiak

Zvěrokruh též zvířetník nebo zodiak. Dvanáct znamení jsou pojmenována po zvířetníkových souhvězdích, s nimiž se původně více méně kryla. Odpovídají určitému časovému období v roce. Vzhledem k dnešnímu datu je to: Štír

Štír

Latinský název : Scorpius

Období: 24. 10. – 22. 11.

Baví je spousta věcí, nejraději by poznali všechno. Na sebe mají vysoké nároky a na druhé občas působí rozporuplně. V astrologii je Štír považován za introvertní (negativní) znamení. Živlem je voda a ta je někdy hluboká – stejně jako hlubiny jeho duše. Energii Štíra jsou přiřazeny tyto orgány – penis, děloha, vylučovací orgány, močový měchýř, tlusté střevo, řitní otvor, jakož i příslušné funkce např. vylučování. Znamení Štíra je velmi originální a zajímavé. Říká se, že tito jedinci se vyznačují samotářskou a uzavřenou povahou. Těžko se dá odhadnout, na co a jak budou reagovat. Protože je celý život těchto lidí poznamenán hlubokými city a vášněmi a také nějakým druhem tajemství, je třeba přistupovat k tomuto znamení opatrně.

Zdraví

Zdravotní problémy, které by Štíry mohly trápit, často souvisejí se silným nervovým vypětím. Tito zrozenci jsou na spoustu věcí velice citliví. Můžou se projevit potíže emoční, citové. Spoustu věcí ve svém životě nemohou strávit, odpovídají tomuto znamení orgány, které se podílejí na odstraňování nestravitelných zbytků a na čištění všeho, co není čisté. Problémy mohou být s močovým měchýřem, ledvinami a konečníkem. Pozor na zácpu. Znamení Štíra též ovládá sexualitu a plození. Sexualita Štíra je velmi intenzivní a vášnivá a to hlavně v tom případě, když ve znamení Štíra stojí i jiné planety.

Na co dát pozor

Citlivý orgán Štírů je močový měchýř, prostata, ale i nos a reprodukční orgány. Ženy mívají většinou problémy s menstruací.

Prevence

Občas trochu přibrzděte, nemusíte stíhat všechno. Doporučují se pravidelné relaxační procházky do přírody.

Nemoci seniorského věku

S přibývajícím věkem má Štír pocit, že by měl ještě ochutnat a stihnout všechny slasti života. Proto se snaží učinit svůj sexuální život pestrým, jenže právě proto by si měl dát pozor na různé pohlavní choroby či záněty. Hrozí zduřelé žlázy, i tak se u něj projevuje infekce. Zvýšenou pozornost by měl proto věnovat i močovému měchýři. Pro toto znamení je důležitá takzvaná duševní hygiena. Stres, úzkost a strach z nejasné budoucnosti by se mohly projevit právě na stavu vašich ledvin. Proto vám prospěje pravidelný pitný režim a na ledviny zkuste popíjet pitnou rašelinu! V pokročilejším věku hrozí přibírání, proto jezte zdravěji. Ze svého těla si udělejte chrám a více se o něj starejte.

I když je astrologie často označována jako pseudověda, horoskopy jsou stále velmi populární. Najdete je v naprosté většině zábavných či rodinných periodik. Nemusíte přijmout všechna jejich doporučení a výklad. Ale určitě je vhodné se nad různými zdravotními aspekty vašeho znamení zamyslet.

Zdroj: foto – PhotoExpress

22.10.2016 | Martin Motloch

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky