Kozoroh
InspiraceZdraví

Zdraví podle zvěrokruhu: Kozoroh

Horoskop, který se týká nás nebo našich blízkých si občas přečte rád každý. Sluneční znamení zvěrokruhu většinou popisuje povahové rysy, předpoklady, čeho se vyvarovat nebo kteří partneři jsou pro nás dle znamení vhodní či naopak. V našem seriálu, který pokračuje, se zaměříme na zdravotní aspekty podle zvěrokruhu. Dnes je na řadě znamení: Kozoroh

Horoskop

Horoskop (z řeckého horoskopos = znamení času) je diagram nebo také výklad osobnosti, který zachycuje postavení nebeských těles v okamžiku narození jedince. Pro co největší přesnost jsou důležité různé pojmy, se kterými pracuje: zvěrokruh, planety, domy, aspekty nebo živly: Voda, Země, Vzduch a Oheň.

Zvěrokruh neboli zodiak

Zvěrokruh též zvířetník nebo zodiak. Dvanáct znamení jsou pojmenována po zvířetníkových souhvězdích, s nimiž se původně více méně kryla. Odpovídají určitému časovému období v roce. Vzhledem k dnešnímu datu je to: Kozoroh

Kozoroh

Latinský název : Capricornus

Období: 22. 12. – 20. 1.

Kozorozi jsou pragmatičtí. Pocit vlastní hodnoty spojují s dosaženými cíli a výkonem. Svůj život si plánují a nic nenechávají náhodě. Pro Kozorohy je typická ambiciózní a cílevědomá povaha, přesto to jsou nedůvěřiví samotáři. Toto znamení je pod vládou živlu Země, úspěch je pro jeho zrozence velmi důležitý. Touží po uznání. Myslí dlouhodobě a dokážou se pro své cíle ledasčeho příjemného zříct. Jsou spolehliví a odpovědní. Svou povahou jsou introverti a hloubky jejich duše zná jen pár blízkých přátel, před ostatními skrývají své zranitelné nitro pod pevnou slupkou.

Zdraví

Energie Kozoroha ovládá kostru včetně kloubů. Ze zdravotních problémů může jedince ze silnou energií Kozoroha potrápit například bolest páteře, kloubů, kožní onemocnění. Někdy se objevují bolesti zubů a občas může tento člověk trpět úrazy anebo mít problémy s koleny. Tato energie ovládá kolena, pokožku a tvorbu nehtů. V chování se projevuje jako schopnost být oporou a získat v životě pevný postoj a přehled. Kozoroh je dávám do souvislostí z pohybem, vytrvalostí a také držením těla. Mimochodem podle toho, jak člověk nosí své tělo, jak má vztyčenou hlavu, se pozná spoustu věcí na první pohled. Nikdy nechoďte skrčeni a svou hlavu noste hrdě zvednutou. Držení těla odráží váš životní postoj.

Na co dát pozor

Ze všech kloubů jsou energii Kozoroha nejvíce přiřazena kolena. Na síle a mechanice kolen závisí, zda se můžete opírat, zda stojíte na svých nohou a zda jste tak hrdí, že se před nikým neskláníte.

Prevence

Aby tělesná schránka Kozoroha fungovala skvěle, měl by být v neustálém pohybu, který mu dobře svědčí. V případě, že na pohyb rezignuje, mohou nastat problémy s psychikou. Z minulosti se vynořují neuzavřené situace, dávné zloby či polozapomenuté nespravedlnosti. Ty následně pravidelně připravují Kozoroha o klidné spaní. Místo chemických léků raději zvolte pro zklidnění tinkturu dobromyslu, meduňkový čaj.

Nemoci seniorského věku

Lidé ve znamení Kozoroha se většinou dožívají vysokého věku. Jenže to není zadarmo. Proto by měl na sobě pracovat každý den, i když sportovní či pohybové aktivity by měl přizpůsobit svému pozdějším věku. Pravidelné procházky přírodou, výlety jsou nejlepším lékem na případné nemoci tohoto období.

I když je astrologie často označována jako pseudověda, horoskopy jsou stále velmi populární. Najdete je v naprosté většině zábavných či rodinných periodik. Nemusíte přijmout všechna jejich doporučení a výklad. Ale určitě je vhodné se nad různými zdravotními aspekty vašeho znamení zamyslet.

Zdroj: foto – PhotoExpress

22.12.2016 | Martin Motloch

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky