Horoskop Panna
Inspirace

Zdraví podle zvěrokruhu: Panna

Horoskop, který se týká nás nebo našich blízkých si občas přečte rád každý. Sluneční znamení zvěrokruhu většinou popisuje povahové rysy, předpoklady, čeho se vyvarovat nebo kteří partneři jsou pro nás dle znamení vhodní či naopak. V našem seriálu, který pokračuje, se zaměříme na zdravotní aspekty podle zvěrokruhu. Dnes je na řadě znamení: Panna

Horoskop

Horoskop (z řeckého horoskopos = znamení času) je diagram nebo také výklad osobnosti, který zachycuje postavení nebeských těles v okamžiku narození jedince. Pro co největší přesnost jsou důležité různé pojmy, se kterými pracuje: zvěrokruh, planety, domy, aspekty nebo živly: Voda, Země, Vzduch a Oheň.

Zvěrokruh neboli zodiak

Zvěrokruh též zvířetník nebo zodiak. Dvanáct znamení jsou pojmenována po zvířetníkových souhvězdích, s nimiž se původně více méně kryla. Odpovídají určitému časovému období v roce. Vzhledem k dnešnímu datu je to: Panna

Panna

Latinský název : Virgo

Období: 23. 8. – 22. 9.

Panna je zemské znamení, jedná se o člověka, který “zůstává stát na zemi”, je realistický, spolehlivý a smyslový. Je zaměřen na materiální svět a své bezpečí. Potřebuje jistoty. Dokáže si poradit s praktickými záležitostmi, ale horší je to s iracionálnem. Svou představivost a intuici obvykle potlačuje. Nevěří ničemu, na co si nemůže sáhnout. Lidé tohoto znamení často chtějí dosáhnout dokonalosti, a to zejména svým rozumem. Někdy je brzdí vlastní zábrany a často se skrývají za různá pravidla, která vyhovují jejich vysoké morálce. Cení si čestnost a spolehlivost.

Zdraví

Těm, kteří jsou narození v tomto znamení by neuškodilo, aby se méně zabývali sami sebou a svými chorobami. Panny citlivě reagují na počasí. Hlídejte si oblast žaludku a střev. Zkuste více posilovat svaly. Nastává období, kdy vás bude lákat alternativní medicína a možná budete v pokušení vyzkoušet si holotropní dýchání. Ale pro tuto terapii ve vašem životě ještě nenastal ten pravý čas. Dejte si pozor na některé léky, hlavně sedativa. Zde je nebezpečí návyku. Ten přichází rychle a snadno, ale zbavit se pak závislosti na zklidňujících prášcích už tak snadné není!

Na co dát pozor

Lidé ve znamení Panny by měli dávat pozor na své břišní orgány, tedy celý trávicí trakt. Ženy Panny mívají obvykle krásné nehty, ale pozor: infekce, resp. plíseň typu onychomykózy může zaskočit i vás. U pánů bývá problematická oblast varlat a genitálie obecně.

Prevence

Co doporučit? Lidé zrození ve znamení Panny potřebují pravidelné zklidnění trávicího traktu. Vašemu žaludku prospějí uklidňující čaje. Jídlo si rozdělte na více menších dávek, nepospíchejte, nehltejte. Správně rozmělněná strava může napomoci odstranit některé vaše žaludeční potíže. Přijímejte dostatek vitaminu B. A z bylinek vám udělá dobře například rozmarýn, ať již ve formě čaje, či jako koření na masa, těstoviny, pizzu. Jen těhotné ženy by ji měly v tomto období vyřadit ze svého jídelníčku.

Nemoci seniorského věku

Energie Panny je svázána s trávicím traktem. To se projevuje ve zvýšené míře i s přibývajícími léty. Střeva jsou velmi důležitá, protože v nich probíhá proces, při kterém se rozhoduje, které látky jsou pro tělo potřebné, a které se mají vyloučit. Jejich nedostatečná funkce se projeví dříve či později na kůži (skvrny). Pro lidi, kteří mají hodně energie Panny je důležitá správná životospráva, neboť jejich organizmus reaguje na rovnováhu mnohem citlivěji než jiná znamení. Proto rada pro Panny: pozor na jídelníček, omezte tučná jídla a přeslazené nápoje. S přibývajícími lety dbejte o své zdraví ještě více. Choďte na preventivní prohlídky. Někdy má toto znamení sklon dramatizovat situace a často považuje bezvýznamné obtíže za vážnou nemoc. Panny potřebují oporu svých blízkých, péči a soucit. Nadměrný pocit odpovědnosti jim ale někdy neumožňuje, aby se uvolnili. Není proto náhodou, že lidé narození v tomto znamení jsou v pokročilejším věku často unavení i z aktivit, které ostatní zvládají bez větších problémů. Naštěstí mají přirozenou schopnost rychle obnovovat své síly. Důležité pro jejich zdraví v seniorském věku je, naučit se efektivně odpočívat.

I když je astrologie často označována jako pseudověda, horoskopy jsou stále velmi populární. Najdete je v naprosté většině zábavných či rodinných periodik. Nemusíte přijmout všechna jejich doporučení a výklad. Ale určitě je vhodné se nad různými zdravotními aspekty vašeho znamení zamyslet.

Zdroj: foto – PhotoExpress

22.8.2016 | Martin Motloch

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky