Rak - horoskop
Inspirace

Zdraví podle zvěrokruhu: Rak

Horoskop, který se týká nás nebo našich blízkých si občas přečte rád každý. Sluneční znamení zvěrokruhu většinou popisuje povahové rysy, předpoklady, čeho se vyvarovat nebo kteří partneři jsou pro nás dle znamení vhodní či naopak. V našem seriálu, který pokračuje, se zaměříme na zdravotní aspekty podle zvěrokruhu. Dnes je na řadě znamení: Rak

Horoskop

Horoskop (z řeckého horoskopos = znamení času) je diagram nebo také výklad osobnosti, který zachycuje postavení nebeských těles v okamžiku narození jedince. Pro co největší přesnost jsou důležité různé pojmy, se kterými pracuje: zvěrokruh, planety, domy, aspekty nebo živly: Voda, Země, Vzduch a Oheň.

Zvěrokruh neboli zodiak

Zvěrokruh též zvířetník nebo zodiak. Dvanáct znamení jsou pojmenována po zvířetníkových souhvězdích, s nimiž se původně více méně kryla. Odpovídají určitému časovému období v roce. Vzhledem k dnešnímu datu je to: Rak

Rak

Latinský název : Cancer

Období: 22. 6. – 22. 7.

Rak je typické vodní znamení, proto se mohou jejich zdravotní potíže soustřeďovat na oblast trávicího traktu, tedy orgány, kterými přijímá vodu. Tomu odpovídá žaludek, dvanácterník, žlučník. Lidé tohoto znamení nemusí tyto problémy prožívat, když se budou během svého života dobře starat o svůj zdravotní stav. Někdy je až s podivem, že se Raci chovají ke svému životu stejně, jako jejich žaludek. Přijímají, rozmělňují, nepotřebné odvrhují.

Zdraví

Pro lidi v tomto znamení je charakteristické, že v mládí často trpí žaludeční neurózou i bolestmi hlavy. Ženy by si měly pravidelně kontrolovat prsy. Od určitého věku je více než vhodná návštěva mamografu. Starejte se o to, co jíte. Nejezte jídla, o kterých víte, že vám nedělají dobře. Určitě nesahejte po alkoholu, když hledáte nějaké řešení.

Na co dát pozor

Raci mívají často problémy s trávením a močovými cestami. Je to pochopitelné, rakův živel je přece voda. Jejich další citlivá oblast je žaludek, játra a prsa.

Prevence

Co doporučit? Lidé zrození ve znamení Raka trpí zažívacími potížemi, což nezřídka zapříčiňuje také jejich křehká psychika. Na žaludeční nevolnosti a špatné trávení se dá poradit mátový a jitrocelový čaj, na uklidnění je pak výborná meduňka nebo šalvěj. Rak by si měl práci systematicky rozdělit, nepospíchat. Nechtějte udělat vše hned. Vždyť i ten rak chodí pozpátku. Dopřejte si dostatek minerálů. Velmi oblíbená léčivá rostlina v případě onemocnění močových cest je kopřiva dvoudomá. A nezapomeňte na jalovec, který dráždí při vylučování ledvinami a zvětšují tak objem vylučované moči a minerálů, čímž dojde i ke snížení množství bakterií v moči.

Nemoci seniorského věku

Stejně jako u jiných znamení i u Raka se nemoci v průběhu let mění. Žaludeční potíže se zpravidla objeví u lidí, kteří mají problémy v citové oblasti. Kromě zažívacích potíží si Raci musí dávat pozor také na  ledviny, močový měchýř. S postupujícím věkem je důležité omezit také možný sklon k přejídání, protože s tím ruku v ruce přichází obezita. Veselá mysl a dobrá nálada je polovina zdraví. Usmějte se na život, usmějte se na sebe a usmějte se na lidi kolem sebe. Máte starosti? Tak je vyřešte.

 

I když je astrologie často označována jako pseudověda, horoskopy jsou stále velmi populární. Najdete je v naprosté většině zábavných či rodinných periodik. Nemusíte přijmout všechna jejich doporučení a výklad. Ale určitě je vhodné se nad různými zdravotními aspekty vašeho znamení  zamyslet.

Zdroj: foto – Pixabay

22.6.2016 | Martin Motloch

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky