Váhy - horoskop
InspiraceZdraví

Zdraví podle zvěrokruhu: Váhy

Horoskop, který se týká nás nebo našich blízkých si občas přečte rád každý. Sluneční znamení zvěrokruhu většinou popisuje povahové rysy, předpoklady, čeho se vyvarovat nebo kteří partneři jsou pro nás dle znamení vhodní či naopak. V našem seriálu, který pokračuje, se zaměříme na zdravotní aspekty podle zvěrokruhu. Dnes je na řadě znamení: Váhy

Horoskop

Horoskop (z řeckého horoskopos = znamení času) je diagram nebo také výklad osobnosti, který zachycuje postavení nebeských těles v okamžiku narození jedince. Pro co největší přesnost jsou důležité různé pojmy, se kterými pracuje: zvěrokruh, planety, domy, aspekty nebo živly: Voda, Země, Vzduch a Oheň.

Zvěrokruh neboli zodiak

Zvěrokruh též zvířetník nebo zodiak. Dvanáct znamení jsou pojmenována po zvířetníkových souhvězdích, s nimiž se původně více méně kryla. Odpovídají určitému časovému období v roce. Vzhledem k dnešnímu datu jsou to: Váhy

Váhy

Latinský název : Libra

Období: 23. 9. – 22. 10.

Váhy jsou vzdušné znamení, a proto jsou stále v pohybu, snadno se nachladnou, ale ulehnout do postele je může přinutit jenom skutečně vážná choroba. Jsou to lidé neposední či těkaví, aktivní, povahy  jsou otevřené a s oblibou prožívají i pocity jiných. Problém jim dělá rozhodování a své povinnosti někdy odsouvají. Měly by více poslouchat svou intuici. Aktivní rozumová činnost nezřídka vede k přetížení a stresům. Váhy musejí nutně najít svůj způsob uvolnění, jinak si mohou způsobit neurózu. Zvláštní pozornost musí věnovat stravování, protože pro svůj lehkomyslný charakter se často zapomínají naobědvat a jen něco narychlo zakousnou. Pak mají problémy zejména se zažíváním.

Zdraví

Zdravotní problémy se většinou ohlásí bolestmi hlavy. Nerovnováha se často odrazí i na pokožce, hrozí záněty a ekzémy. Vaším strašákem jsou i cysty a ledvinové kameny. Šetřete si kříž a záda. Možná to zní lacině, ale pro vás bude nejpodstatnější zdravý vzduch. Zejména když žijete ve městě, dopřejte si pravidelné procházky v přírodě, jinak budete neustále čelit problémům s průduškami a při sebemenší změně počasí vás potrápí bronchitida. Lidé Váhy by si měli dopřávat dostatek odpočinku. Citlivě reagují na tělesnou i psychickou nerovnováhu a špatně snášejí stres a disharmonii. Když onemocní, potřebují hodně odpočinku, klid a povzbuzující slova. Měli by si dát větší pozor na konzumaci alkoholu než jiní. K nejcitlivějším místům patří ledviny a bederní oblast. Potíže s ledvinami mohou souviset s problémy v partnerském životě.

Na co dát pozor

Citlivými místy jsou ledviny a nadledvinky i močový měchýř. Váhy mívají krásnou pokožku, která vypadá mladistvě i v pokročilém věku, ale musí o ni pečovat.

Prevence

Co doporučit? Lidé zrození ve znamení Vah potřebují pravidelně odpočívat. Uvažujte více nad tím, co děláte, a dopřejte si více spánku. Léky, alkohol i cigarety na vás mají extra nepříznivý účinek. Choďte víc pěšky a pozor na nadměrné překyselení organismu. Jezte více obilovin.

Nemoci seniorského věku

Pro Váhy je důležité se celoživotně starat o svůj zdravotní stav. Právě středním věkem začíná období, kdy se začínají objevovat různé zdravotní problémy. Proto je důležité pro Váhy dodržovat správný životní styl, a tak všem zdravotním problémům předejít. Energii Vah jsou přiřazeny ledviny a části těla ležící nad ledvinami, část míchy při bedrech a sedací nervy. V organizmu člověka mají ledviny vysoce komplexní a regulační a také vylučovací funkci, filtrování a čištění krve. Lidé tohoto znamení si musí hlídat žlučník, žíly. A někteří z nich jsou náchylní ke vzniku cukrovky. Váhy musí „vyvážit“ tzn. vyeliminovat z každého vztahu vše, co je špatné. Jejich úkolem je vybudovat kvalitní partnerský vztah. Jestliže vám nefungují vztahy tak jak mají, začněte pracovat na změně. Ukažte svému životu, že si umíte poradit s každou životní situací. Pozitivní přístup se projeví i ve zlepšené zdravotní kondici.

I když je astrologie často označována jako pseudověda, horoskopy jsou stále velmi populární. Najdete je v naprosté většině zábavných či rodinných periodik. Nemusíte přijmout všechna jejich doporučení a výklad. Ale určitě je vhodné se nad různými zdravotními aspekty vašeho znamení zamyslet.

Zdroj: foto – PhotoExpress

23.9.2016 | Martin Motloch

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky