domov seniorů
PéčeSituace

Jak hledat pobytové zařízení pro nemocné s Alzheimerovou chorobou – část 2.

A jsme tady opět. Řešíme naléhavou životní situaci. Tentokrát zkoušíme najít vhodný Domov seniorů. Nebo se tomu stále říká Domov důchodců? Doba pokročila a z důchodce se stal senior. Naše kolegyně Jana Oborná se vydala pátrat za vás. Jak její snažení dopadne, v této chvíli nevíme.

Kde a co hledám?

Nejdůležitější pro úspěšné vyhledání toho správného zařízení, které hledáte, je správné názvosloví, které zadáte do vyhledávače. Google je ta správná volba. A nezapomeňte na region, aby vám vyhledávač nenabízel Domov seniorů někde v Katalánsku.

Začínáme

Co dělat v případě, že potřebuji najít vhodné pobytové zařízení pro svoji maminku, která už přestává být samostatná? Začíná zapomínat a některé její reakce jsou už nebezpečné i pro ni samotnou. Třeba zapne sporák, že si uvaří kávu a místo konvice na hořák položí utěrku! Takže: hledám pro ni Domov seniorů někde poblíž Brna, abych tam mohla dojíždět!

Našla jsem

Bylo to zařízení Anavita v Modřicích nedaleko u Brna. I jejich stránky byly kvalitní, se spoustou informací, s kontakty i s možností stáhnout si přihlášku a veškeré další potřebné formuláře. Navíc měli mnoho aktuálních zpráv ze života zařízení včetně fotografií z akcí, což ve mně zanechalo velmi pozitivní dojem. Kromě toho jsem si též mohla prohlédnout video o Alzheimerově chorobě. Podobně jako Alzheimercentrum má i Anavita několik dalších zařízení po celé České republice

Důležité informace

„U nás v Modřicích máme momentálně plno, ale rozhodně doporučujeme, abyste se k nám přijeli podívat. V případě, že se vám tu bude líbit, podejte žádost a nechte si vyplnit lékařskou zprávu. Budeme vás kontaktovat, jakmile se něco uvolní. Pobyt v našem domově vyjde na 15 až 21 tisíc měsíčně plus přiznaný příspěvek na péči,“ přiblížila vedoucí sociální péče Veronika Šilhanová. Do zařízení pravidelně dochází praktický lékař, psychiatr i většina odborných specialistů jako je urolog, gynekolog nebo zubař. Jedinou podmínkou pro přijetí je hranice 55 let věku.

Co všechno zařízení nabízí?

I v tomto zařízení praktikují reminiscenční terapii, trénink paměti, ale i další sociálně terapeutické, aktivizační a motivační činnosti. Kromě rehabilitací mají klienti také možnost účastnit se výletů za přírodními krásami v okolí, návštěvy bazénu nebo wellness centra, případně různých společenských akcí, jako jsou večery s živou hudbou, přednášky a jiné aktivity.

Závěr

Kdybych hledala vhodné zařízení pro seniory v okolí Brna, určitě si vyberu. Věřím, že ho najdete i vy! Ptejte se, napište tam! Dojeďte se podívat, jak to tam vypadá! Jak s vámi jedná personál! Zeptejte se klientů! Jsou spokojeni? Co je nejvíc trápí? Jaké služby sociální zařízení nabízí? Kolik to všechno stoji? Ptejte se…ptejte se…ptejte se.

Sehnat vhodné sociální zařízení pro vaše blízké není jednoduché. Stáří má svoje specifika. A vy chcete pro své blízké jen to nejlepší. Aby o ně bylo dobře postaráno, aby se cítili spokojeně. I ve chvílích, kdy nebudete nablízku. Zjistit všechny potřebné informace o sociálním zařízení, kde vaši nejbližší budou trávit poslední období svého života, je prvním krokem, který musíte udělat.

Zdroj: foto-Pixabay

14.5.2016 | Martin Motloch

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky