rehabilitace
PéčeZdraví

Jak se vyznat v rehabilitaci ?

Ať už o někoho pečujete, nebo péči potřebujete vy sami, vždy si nechte ošetřujícím lékařem pečlivě vysvětlit možnosti rehabilitace. Rehabilitací jsou myšleny veškeré činnosti, které zajistí návrat ztracené pohybové funkce. Může se jednat například o pomoc s výběrem správné obuvi nebo židle, cvičení a stabilizace oslabeného svalstva, ale také elektroléčbu nebo vodoléčbu.

Rehabilitace

  • Může být hrazena z prostředků zdravotního pojištění, nebo si léčbu můžete hradit samostatně.
  • Rehabilitační léčbu předepisuje a doporučuje ošetřující lékař (případně další specialista – např. internista, ortoped nebo neurolog).
  • Aby byla rehabilitace částečně nebo zcela hrazena pojišťovnou, je nutné, aby vám daný lékař vypsal Poukaz na vyšetření / ošetření.

Rehabilitace

Fyzioteriapie

Jedná se o léčbu směřující k udržení, podpoře a obnově maximální fyzické zdatnosti nebo stabilizace osoby s vrozenou vadou, po nemoci nebo úrazu, s cílem vrátit jí ztracené schopnosti nebo funkce organismu.

Nejčastější metody fyzioterapeutické léčby:

Fyzioterapie 1 Fyzioterapie 2

Ergoterapie

Cílem ergoterapie je umožnit osobám zachovat si maximální soběstačnost v běžných denních činnostech, pracovních činnostech a při aktivitách volného času. Principem je nácvik činností, ve kterých je osoba z důvodu onemocnění, úrazu, vývojové vady či procesu stárnutí limitována. Nácvik probíhá v reálných situacích, a pokud to je možné, i v co nejpřirozenějším prostředí.

27.2.2016 | Petra Votočková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky