Daniela Lidinská
Příběhy

Napsali o nás: Nápad s lidským rozměrem

Zajímá vás, kdo jsme? Přečtěte příběh Daniely Lidinské, jedné ze zakladatelek našeho portálu. Děkujeme Honzovi Kubátovi za milý článek, který vyšel 16. května 2016 v Deníku.

Vše, co lidé potřebují vědět o sociální oblasti, by měli najít na jendom místě. Od toho se začaly odvíjet úvahy Daniely Lidinské.

Podnikat dnes můžete prakticky ve všem, na co si vzpomenete, ale jen málokdo si na startu zvolí projekt v sociální oblasti. Pro jednoho hloupost s minimální možností výdělku, pro druhého životní cesta s vlastní seberealizací. Touto cestou se vydala i Daniela Lidinská, která před pěti lety absolvovala diplomacii na Fakultě mezinárodních vztahů pražské Vysoké školy ekonomické. „Je pro mne důležité, abych viděla výsledek a užitek z práce, kterou vykonávám“, vysvětluje vlastní motivaci. Obor, který vystudovala, však její představy nenaplňoval. Zcela jej proto změnila, když se zaměřila na sociální a zdravotní služby.

“Určitě si poradíte”

Ve spolupráci s kraji se madé podnikatelce a jejím spolupracovníkům podařilo dostat do oběhu přes 65 tisíc výtisků praktického knižního průvodce ve světě sociálních služeb a zdravotnictví s názvem “Určitě si poradíte”. Ukázalo se, že základním problémem není nedostatek informací, ale jejich přehlednost a srozumitelnost. „Pokud pečujete o blízkou osobu, zjistíte, že se ve zdravotních a sociálních službách jen těžko zorientujete. Na jaké příspěvky má kdo nárok, kdo poradí, kde zájemce najde potřebnou službu, co za ní zaplatí a jak člověk zjistí, jestli mají v domově důchodců volné místo. Na podobné otázky bude člověk – postavený před řešení takové závažné situace – hledat odpovědi jen obtížně,“ tvrdí Daniela Lidinská.

Proto vznikl průvodce běžnými životními situacemi, při kterých je potřebná orientace ve zdravotní a sociální problematice. Díky finanční podpoře komerčních partnerů a dotaci z krajských rozpočtů našla knížka své čtenáře zdarma. Vřele ji přijala i odborná veřejnost, konkrétně sociální pracovnice a zdravotní sestry. Logicky se pak čtenáři začali shánět po podobném internetovém serveru.

Pomocník i na webu

„Ze začátku vypadalo vše jednoduše. Máme knížku, tak text jen překlopíme na web. Jenže poměrně rychle jsme přišli na to, že tištěné dílo a internetový portál je zcela něco jiného, i když se jedná o podobný obsah. Trvalo nám několik měsíců, než jsme na třetí pokus uvedli do provozu naše stránky poradímesi.cz“ pokračuje v charakteristice nápadu. Ještě předtím však založila neziskovou společnost stejného jména s dodatkem “zapsaný spolek”. Sídlí v Berouně, odkud pochází i sama Daniela.

Na rozdíl od knihy financují internetový projekt od začátku z vlastních zdrojů. Proto, jak konstatuje, jí teď nezbývá než vedle práce na portálu pokračovat i v poradenských projektech. Podle jejích slov přitom nadšení a přesvědčení o správnosti zvolené cesty přináší první plody. Webové stránky se staly jakýmsi rozcestníkem s informacemi nejen o pečovatelských službách, ale také o všem dalším, co s nii souvisí.

Komerční potenciál

V dalším období plánuje stránky dále rozšířit. Nové informace by se měly týkat konkrétních výrobků vhodných pro použití v rámci domácí péče, aby se z portálu stal komplexní pomocník při řešení problémů, které v hojné míře přináší sám život.

Podle této agilní mladé dámy má stárnutí a vše, co s ním souvisí, i obrovský komerční potenciál. Je přesvědčena, že je to velice vhodná oblast pro všechny, kteří nyní uvažují, kterým směrem se v ponikání vydají, Vždyť lidský věk se prodlužuje a zlepšuje se i lékařská péče, takže člověk odcházející do důchodu bude mít už brzy perspektivu dalších dvaceti, třiceti let strávených aktivně. „Dnešní obraz spořivého důchodce lovícího slevy s letáky v kapse je zastaralá společenská představa, která už brzy vezme za své, ” je přesvědčená mladá podnikatelka.

zdroj: Deník (VLTAVA-LABE-PRESS s.r.o.)

text – Jan Kubát, foto – Petra Votočková

17.5.2016 | admin

2 komentáře: “Napsali o nás: Nápad s lidským rozměrem”

  1. dobrý den,Váš článek mě zaujal,protože jsem si řekla,že bych mohla pomoci lidem,kteří se starají o své blízké.Starala jsem se o tatínka,takže bych tam dala rady o pomůckách,hygieně,a ostatních,jen nevím jak nazvat produkt.Doménu na fejsu mám I stáří může být veselé.Nepomohla byste mi s názvem?Děkuji

    • admin napsal:

      Dobrý den, rádi uveřejníme konkrétní rady o péči. Zašlete nám návrh článku a společně můžeme najít vhodný název. Článek bychom zařadili do rubriky Příběhy.
      Krásný den přeje tým redakce 🙂

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun
redakce@poradimesi.cz

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky