záchranka
Služby

Mobilní aplikace, která zachraňuje životy

Mobilní aplikace Záchranka funguje téměř dva roky. V současnosti aplikaci využívá přes půl milionu uživatelů a je ohlášeno asi 40 nouzových volání každý den. Nově je zdravotnická záchranná služba propojena s horskou službou, pokud se tedy člověk nachází na horách, a nepotřebuje lékařskou pomoc, může přivolat jen horskou službu.

Jak aplikace funguje?

Aplikaci si můžete zdarma stáhnout do svého chytrého telefonu. Je dostupná pro přístroje s operačním systémem iOS, Android a Windows Phone. Ovládání aplikace je uživatelsky velmi jednoduché. Uprostřed displeje se nachází kolečko s křížkem, tzv. alarm. Přidržením tohoto symbolu dojde ke spojení s tísňovou linkou 155 a zároveň se odešlou přesné GPS souřadnice, informace o stavu baterie a informace o zdravotním stavu.

První spuštění aplikace

Aby aplikace ve vašem telefonu byla připravena k použití, je třeba při prvním spuštění aplikace provést aktivaci pomocí telefonního čísla. V aplikaci si můžete vyplnit nepovinné údaje. Záchranná služba tyto informace může využít během záchranné akce. Jedná se o například o adresu trvalého bydliště (pokud v telefonu uvedete, že se nacházíte doma).

Aplikace myslí i na handicapované

Aplikace myslí i na nevidomé či neslyšící. Nevidomí využívají specifického ovládání svých chytrých telefonů, například hlasové ovládání nebo speciální dotyková gesta. Neslyšící mohou v aplikaci využívat interaktivních ikon. To znamená, že lidé s poruchou řeči a sluchu budou moci svůj problém popsat pomocí několika jednoduchých obrázků.

Další funkce aplikace

Kromě přivolání pomoci aplikace nabízí další dvě funkce. Lokátor, který umožňuje vyhledat nejbližší nemocniční pohotovost, zubní pohotovost, lékárnu s pohotovostním provozem nebo defibrilátor. Funkce První pomoc nabízí interaktivní návod pro okamžitou reakci a také návody krok za krokem pro různé akutní situace, jak například bezvědomí či dušení.

Využijte testovací režim

Aplikaci můžete přepnout do testovacího režimu, v rámci kterého můžete nanečisto aktivovat alarm. Testovací režim slouží k nacvičení přivolání pomoci.

Pokud aplikaci ještě nemáte ve svém chytrém telefonu, rozhodně si ji nainstalujte. Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat pomoc. Aplikace funguje na jakémkoliv místě České republiky. Pozor! Aplikace Záchranka se nijak neliší od tísňové linky 155. V případě nouze tedy můžete využít oba způsoby.

Zdroj: www.zachrankaapp.cz

25.1.2018 | Michaela Votočková

Komentáře nejsou povoleny.

Doporučujeme