oko
Zdraví

K čemu je irisdiagnostika ?

Irisdiagnostika neboli iridologie je alternativní metoda vyšetření zdravotního stavu z oční duhovky, panenky a očního bělma. Metoda je známá tisíce let a v současné době ji lze i studovat na fakultách přírodní medicíny nejen v Evropě. Nezaměřuje se jen na diagnostiku konkrétních nemocí, ale především na jejich příčiny.

Jak to funguje?

Iridologie vychází z předpokladu, že oko je jako promítací plátno, na němž jsou rozmístěny orgány těla. Orgány mají na duhovce reflexní nervová zakončení. Je to podobné jako například reflexní body na nohou. Zatížení nebo onemocnění určitého orgánu se v oku projeví jako pigmentace nebo vznikají trhliny a dochází ke změně projasnění duhovky.

Jak probíhá vyšetření?

Iridolog s vámi nejdříve probere váš zdravotní stav. Poté následuje vyšetření oka. Iridolog vlastní fotoaparát s velkým rozlišením nebo oční mikroskop. Oko může detailně sledovat a vytvoří si snímek. K určení diagnózy napomáhají speciální oční mapy. Z oka se dá vyčíst kolem 500 znaků, které poukazují na zdravotní problém. Vyšetření se nemusíte obávat, je zcela bezbolestné.

Co iridologie odhalí?

Ani tato metoda není všemocná a nedokáže odhalit každou příčinu zdravotních potíží. Nicméně spolehlivě dokáže určit například stav cévního systému, kolísání krevního cukru, tendence k dědičným chorobám, překyselení, migrény, alergie, subluxace páteře, stav imunitního systému nebo poruchy štítné žlázy. Naopak tato metoda neodhalí například těhotenství, žlučové a ledvinové kameny, nádory nebo bakterie.

Pro koho je vyšetření vhodné?

Vyšetření je vhodné pro každého, kdo se chce dozvědět více o svém zdravotním stavu nebo má problém, který lékaři neumí vyřešit. Je vhodná i pro děti nebo seniory. Iridologie mnohdy najde příčinu tam, kde byste ji nečekali. Naopak vyšetření není vhodné pro ty, kteří podstoupili operaci očí, mají odchlíplou sítnici nebo trpí zánětem spojivek.

Kolik vyšetření stojí?

Ceny se pohybují většinou kolem 1000 Kč za vyšetření vč. diagnostiky. Pozor, na internetu kolují podvodné inzeráty nabízející vyšetření za pár set korun. Proto doporučujeme podívat se předem na recenze.

Irisdiagnostika neboli iridologie je také dobrou prevencí a doplňkem lékařských vyšetření, ale nemůže je zcela nahradit. Pokud vyšetření podstoupíte preventivně, můžete tak zjistit vaší genetickou oční konstituci, dispozici k onemocněním, rady ke správnému životnímu stylu a různá specifická doporučení.

zdroj: foto-Adobe Stock

26.4.2016 | Michaela Votočková

Jeden komentář: “K čemu je irisdiagnostika ?”

  1. Ondřej napsal:

    O této formě vyšetření vím teprve chvíli a spolu s čínskou medicínou je dle mého názoru “Návratem ke kořenům”. Jedné mé kamarádce metoda pomohla s alergií a migrénou. Děkuji za hezký článek.

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky