kolagenárium
InspiraceZdraví

Kolagenárium, nová cesta k omlazení

Ráno se pozorně sledujete v zrcadle. První vějířky vrásek kolem očí, kůže začíná postrádat svoji elasticitu. Lepší to asi nebude. Není divu, když je vám už víc než třicet, čtyřicet… A léta přibývají. A s nimi i vrásky. Věk prý nezastavíš! Opravdu? Kdo by nechtěl omládnout? Bezbolestně, bezpečně! Novinka mezi metodami slibující omlazení vašeho těla, organismu se nazývá kolagenárium. Nezkusíte ji? A není to zase jen módní výstřelek, podvod, co z důvěřivých žen tahá peníze? Co kolagenárium vlastně je a jak funguje?

Kolagenárium

Je moderní, světelná terapie, která má zmírnit přirozené známky stárnutí, a to se zaměřením na celé tělo. Díky této jedinečné anti–aging technologii získává kůže zpět svojí pevnost a pružnost. Přístroj je podobný soláriu, ale nepracuje s UV zářením. Díky jiné vlnové délce záření dochází k aktivaci kolagenního vlákna v celé pokožce těla i obličeje. Stárnutím výrazně klesá tvorba kolagenu a elastinu v lidské pokožce. Kůže ztrácí svoji původní pevnost, pružnost a hydrataci, zpomaluje se regenerace buněk.Tato světelná terapie je plně bezbolestná a nemá způsobovat ani loupání kůže ani jiné reakce. V kolagenáriu se neopalujete, ale nahříváte se, a díky teplu, světlu a záření pak vaše pleť vypadá lépe. Vědecké studie prokázaly, že červené světlo kolagenových trubic urychluje regeneraci kožních buněk o 150 – 200%, navíc se zvyšuje její propustnost a kůže je lépe zásobována  potřebnými živinami. Tento proces pokračuje samovolně nějakou dobu i po skončení terapie.

Co to je kolagen?

Kolagen je skleroprotein, ve vodě nerozpustná bílkovina, která je základní stavební hmotou pojivových tkání. Tvoří 25–30 % všech proteinů v těle savců, ve formě kolagenních vláken je složkou mezibuněčné hmoty. Vlákna jsou měkká, ohebná, nepružná a vysoce pevná v tahu. Existuje celá řada typů kolagenů. Ten nejrozšířenější typ, představuje 90 % kolagenu v organismech, je přítomen v pokožce, šlachách, kostech a zubech. Další typy se vyskytují v chrupavkách,  epitelech či ve  stěnách krevních cév. Má velký význam  pro funkci celého našeho těla. Dostatečný přísun kolagenu pomáhá obnově kožních buněk, udržuje správnou strukturu pokožky, zabraňuje její dehydrataci a tím i tvorbě vrásek.

Funguje to?

Podle prvních reakci žen, které kolagenárium a jeho světelnou terapii opravdu vyzkoušely – prý ano. Podle jejich pozorování takto ošetřená pleť vypadala večer lépe, růžovější a pevnější. Rýhy vrásek nepůsobily tak hluboce. A stejně jako většina uživatelů i ony shledávaly terapii velmi příjemnou.

Pro koho kolagenárium není vhodné?

Je třeba zdůraznit, že jde o vaše zdraví, takže: pokud plánujete návštěvu kolagenária, nechte si zkontrolovat u specialistů pokožku, včetně mateřských znamének. Terapie není vhodná pro těhotné ženy, když trpíte epilepsií, či máte jakékoli onkologické změny na kůži. To platí i pro ostatní pacienty s nádorovým onemocněním nebo pro ty s vysokou citlivostí na světlo, ani pacienty s dlouhodobým užíváním léků či kardiovasculárním onemocněním. Vždy se poraďte se svým lékařem, pokud máte nějaké otázky nebo obavy před použitím této terapie.

A naopak, pro koho vhodné je?

Tato terapie má velmi pozitivní vliv na akné a jiná kožní onemocnění, dále pak na bolesti kloubů a kostí. Předpokládá se, že může mít také terapeutický vliv na jedince, kteří trpí depresemi. Avšak jejím hlavním posláním je kosmetická terapie. Zpevnění kůže, regenerace a omlazení vrásek. Výhodou je, že tato terapie může paralelně probíhat i s ostatními typy ošetření pleti.

Co tato terapie nabízí?

Samá pozitiva. Kdo by nechtěl zastavit čas! Podle citace z reklamních sdělení kosmetických pracovišť tato terapie nabízí:

  • Omlazení celého těla, nejenom obličeje,
  • Obnova kalogenu, elastinu, kyseliny hyaluronové,
  • Hloubková regenerace a hydratace kůže,
  • Pružnější pleť, jemnější povrch kůže,
  • Redukce vrásek a pigmentových skvrn,
  • Žádné známé vedlejší účinky.

Jak to dlouho trvá a kolik to stojí?

Délka světelné kůry záleží na dohovoru s estetickou klinikou nebo příslušným kosmetickým pracovištěm. Ošetření je velmi rychlé, 10 minut ve vertikálním kolagenáriu (kde stojíte) a 20 minut na ležícím. A to 2 až 3x v týdnu. Záleží také na požadovaných výsledcích a na individuální reakci kůže. Podle toho jsou cykly např. 10 ošetření během 3-4 týdnů, 20 ošetření během 6-8 týdnů nebo 30 ošetření během 10-12 týdnů. Po skončení kúry je doporučena udržovací terapie 1x týdně! Cena se odvíjí podle délky ošetření a může se pohybovat kolem 40 Kč/minutu terapie. Tzn. 400-800 Kč za jedno ošetření. To není hrazeno zdravotní pojišťovnou.

A co na to uživatelé?

Není nad osobní zkušenost. Ale ani nejmodernější technologie nezaručí, že právě u vás bude fungovat. Jaké jsou názory některých uživatelů?

Hanka, 32 let: „ Je to asi 3 roky zpět, co měli na Slevomatu dost výhodnou akci do fitka u nás v Plzni a tam byla nabídka i na kolagenárium. Kdyby to nebylo ve slevě tak bych tam za plnou cenu nikdy nešla. Byla jsem tam cca 10x a výsledek – no, pokožka a pleť mi připadly beze změny… Ale je možné, že je třeba jít o víckrát, aby se to nějak projevilo. Nicméně, když sečtu ty peníze za to a prakticky nehmatatelný výsledek, tak to určitě nemohu doporučit. No, alespoň to (snad) neškodí… „

Žaneta: „To u nás ve Vršovicích mají kolagenárium Pure Collagen – čistý kolagen. Do toho mě uvrtala kámoška. Teď mám za sebou 10 ošetření a vidím neskutečné výsledky. Už jsem si myslela, že nebudu moci nosit trička s výstřihem, ale vrásky se krásně vyhlazují! Já tedy opravdu doporučuji… „

Andrea, 34 let: „Já už si přesně nepamatuji, kolikrát jsem tam byla, protože to bylo fakt dávno, nicméně více než jen pár návštěv to určitě bylo, protože jsem tam šla cíleně právě kvůli tomu kolagenáriu.  Tehdy jsem tam chodila pravidelně, právě v rámci nějaké kúry, jinak v kabince měli na plakátu popis toho kolagenária s tím, že prvních 6 týdnů (cca 10 – 15 sezení) se vlastně vůbec skoro nic neděje, jen se „nastartuje” ta pokožka, pak je druhá fáze dalších 6 týdnů, kdy se mají prohlubovat účinky a pak je třetí udržovací fáze. No kdybych si to chtěla odchodit fakt poctivě, tak tam strávím tak 4 měsíce a ty peníze ani nechci počítat… Takže jak říkám, za mě osobně je to fakt blbost, akorát já to tenkrát chtěla vyzkoušet na vlastní kůži a přesvědčit se. No, zvědavost je někdy drahá… „

Petra, 36 let: „ Já jsem teď začala chodit  na kolagenové solárko, nevím jestli to není něco jiného. Včera jsem tam byla po třetí. Září víc než normální, ale méně opaluje. Když tam jdu na 10 minut, tak se nespálím, ani druhý den nejsem červená a nemám pocit suché pokožky, skoro naopak. Také mám pocit, že mi po tom malinko mizí metličkové žilky na nohách a jizvičky po akné. Jinak to ani není drahé – stojí to jako normální klasické solárium. Jsem s tím zatím spokojená. Uvidím, jaký to bude mít efekt po 10 kůrách… „

Je zřejmé, že tuto novou metodu budou testovat či vyhledávat hlavně ženy. Výsledky kolagenové terapie přímo souvisí se stářím a aktuálním stavem kůže a četností, dlouhodobostí a kontinuitou terapeutického procesu. Zdá se, že některé účastnice této světelné terapie jsou výsledky nadšeny a  potvrdily významné zlepšení pevnosti a pružnosti kůže na celém těle i vyhlazení a regeneraci vrásek. Pro jiné je tato metoda zklamáním a na viditelné zlepšení stále ještě čekají…  

Zdroj: foto – Shutterstock

1.11.2016 | Martin Motloch

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky