aloe vera
Zdraví

Znáte účinky aloe vera?

Aloe Vera má blahodárné účinky. Využívá se v kosmetice, medicíně, lékařství i v potravinářském průmyslu. Seženete ji v květinářství, zahrádkářství nebo na internetu. Pořídit můžete i sazenice nebo velké rostliny přes inzerát. Aloe můžete pohodlně pěstovat doma za oknem a využívat její potenciál.

Co léčí aloe vera?

Aloe vera působí nejen na povrchu kůže, ale dokáže působit i zevnitř. Dokáže se vstřebat hluboko pod povrch tkání, tím se její účinky posilují. Účinku aloe jsou velmi široké:

  • podporuje hojení jizev, odřenin, popálenin,
  • léčí kožní infekce – ekzém, plísně, akné, lupénka, pásový opar,
  • pomáhá při zánětech kloubů,
  • pomáhá při nemocech dásní,
  • pomáhá při překyselení žaludku,
  • zlepšuje stav střev,
  • posiluje imunitu,
  • pomáhá při zácpě nebo průjmu,
  • detoxikuje organismus.

Jak se aloe vera používá?

Tajemstvím aloe vera je gel ukrytý v listech. Získá se sloupnutím nebo odkrojením vrchní vrstvy listu. Gel obsahuje mnoho důležitých a prospěšných látek. Gel se nanese přímo na postižené místo, např. při vyrážce. V případě vnitřního užití je vhodné gel přimíchat do vody nebo džusu. Přiměřená dávka je 1 – 2 čajové lžičky aloe denně. Větší dávky mohou být na škodu. Aloe není vhodné užívat trvale. Po 14denním užívání by měla následovat stejně dlouhá pauza. V případě vnějšího použití není dávka aloe omezená. Při prvním použití je však nutné vyzkoušet, zda nedojde k alergické reakci. Uvádí se, že aloe je připravená k užívání až po 3 až 5 letech růstu.

Co obsahuje gel aloe?

Gel obsahuje celou řadu prospěšných látek. Patří mezi ně zejména vitaminy skupiny B, C a minerály, např. vápník, draslík, hořčík, selen a zinek. Obsahuje také aminokyseliny, enzymy nebo mastné kyseliny.

Kdo by neměl aloe vera používat?

Aloe by neměly používat těhotné a kojící ženy, lidé s ledvinovým onemocněním nebo při křečových žílách. Aloe také není vhodné užívat při menstruaci nebo gynekologických problémech.

Aloe vera obsahuje důležité vitamíny a minerály. Gel se využívá pro vnitřní i vnější použití a do jisté míry nahradí domácí lékárničku. Výborné účinky má zejména při popáleninách a infekcích kůže. Její pěstování je velmi snadné. Na trhu lze pořídit čisté aloe gely, které můžete přímo užívat. Rovněž se prodávají zubní pasty z aloe, které mají blahodárný vliv na dásně.

Zdroj: foto-pixabay

12.3.2018 | Michaela Votočková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky