leukémie
SituaceZdraví

Leukémie – jaké přírodní léky mohou pomoci

Leukémie je považována za zhoubné onemocnění krve postihující bílé krvinky, odborně leukocyty. Ty jsou zodpovědné za obranné reakce organismu proti cizorodým materiálům, jako jsou viry, bakterie, paraziti a další. Leukémie způsobuje, že se nové bílé krvinky v kostní dřeni sice tvoří, ale jsou nefunkční. Dostávají se do krve a jiných orgánů, ve kterých se hromadí, orgány se zvětšují a jejich funkce je narušena. I když neexistuje jeden univerzální lék na všechny typy leukémií, je k dispozici mnoho přírodních látek, které mohou úspěšně působit jako léky na toto onemocnění. Které z nich jsou nejznámější?

Leukémie (bělokrevnost)

Než  začneme mluvit o přírodních lécích proti leukémii, řekněme si, co to leukémie vlastně jsou. Označujeme tak onemocnění krve, při kterých dochází k nekontrolovanému množení krevních buněk, které jsou však nefunkční. Jedná se o zhoubné bujení bílých krvinek, které může vycházet z kostní dřeně nebo z lymfatického systému. Kostní dřeň je jedním z míst, kde se krvinky tvoří. Vznikají zde červené krvinky přenášející kyslík, bílé krvinky, které bojují s infekcemi, a krevní destičky, které vytvářejí krevní sraženiny při poranění cév a brání tak krvácení. Při leukémii tak tvorba těchto nefunkčních buněk zcela vytěsní tvorbu zdravých krvinek, které se tělu nedostávají. Leukémie jsou nejčastějším nádorovým onemocněním dětského věku. Vyskytují se v průměru 13 nových případů na 100 000 obyvatel za rok

Česnek

Příznivý vliv česneku hlavně na zažívací trakt znali lidé po staletí. Nedávné lékařské studie ukázaly, že chemická látka allicin, kterou česnek obsahuje a která mu dává jeho typickou štiplavou chuť má vlastnosti, které jsou schopny ničit rakovinové buňky pohybující se v krevním oběhu. Americký národní institut pro boj s rakovinou ho uvádí na prvním místě seznamu přírodních prostředků a potravin s preventivním účinkem proti této chorobě.

Olivový výtažek z listů

Jedná se o velmi účinný přírodní lék na leukémii. Extrakt z olivových listů obsahuje oleuropein, polyfenol, který může pomoci při prevenci rakoviny, chrání před oxidačním poškozením. Navíc pomáhá chránit mozek a centrální nervový systém. Tato látka, která je přítomna v extraktu z olivových listů, zázračně zvyšuje imunitu pacienta a tím úspěšné napomáhá v boji s touto zákeřnou nemocí.

Ostropestřec mariánský

Čerstvé laboratorní studie potvrzují, že silymarin a další aktivní látky obsažené v ostropestřci můžou mít protirakovinné účinky. Tyto látky způsobují zastavení dělení rakovinných buněk a reprodukci, zkracují životnost rakovinových buněk a snižují zásobení nádorů krví. Je tedy vhodný k léčbě leukémie, ale pozor, pro některé typy rakoviny naopak vhodný není. Lidé s anamnézou rakoviny prsu, dělohy a prostaty, by ho užívat neměli.

Lékořice root

Blahodárné účinky kořenu z lékořice pro léčbu nádorových onemocnění jsou známé. Jejich užíváním dochází hubení rakovinových buněk i snížení míry replikace (tvorba kopií takto postižených buněk). Přerušuje množení rychle se dělících buněk, brzdí syntézu prostaglandinů podporujících růst nádorů, brání působení estrogenů, které podporují rakovinu prsu a dělohy a podněcuje prekarcinózní buňky k návratu do normálu. Lékořice je vhodná též pro léčbu karcinomu prostaty.

Aloe Vera

Rostlina nesmrtelnosti, pramen věčného mládí – všechna tato přízviska patří této rostlině, která už od starověku je považována za zázračnou. Její dužinaté listy obsahují látky, které mají hydratační, detoxikační, hypotenzivní, antioxidativní, hojivé a protizánětlivé účinky, Jedná se o jeden z nejlepších přírodních léků, který slouží jako vynikající čistič krve. Některé studie prokázaly, že Aloe Vera slouží zároveň jako odstraňovač krevních toxinů, které mají vliv na tvorbu rakovinových buněk. Užívá se ve formě gelu nebo šťávy. Jenže užívání produktů obsahujících extrakty z aloe může člověku i škodit. Porada s doktorem je tedy na místě.

Malina

Toto oblíbené ovoce je nejen velmi chutné, ale také extrémně bohaté na různé výživné látky, takže jeho konzumace má velký přínos pro zdraví. Má protikřečové, stahující a antioxidační účinky, které pomáhají posilovat imunitní systém. Obsahuje kyselinu ellagovou, která zabraňuje abnormálnímu růstu buněk, které způsobují nádorová onemocnění a rakovinu. Její protinádorové a antioxidační vlastnosti iniciovaly předběžný výzkum potenciálních zdravotních přínosů konzumace této kyseliny (ovoce).

Kurkumin

Jeden z nejvhodnějších a nejúčinnějších přírodních léčiv proti leukemii. Kurkuma obsahuje látku kurkumin, jehož vlastností je zabíjení rakovinových buněk. Jeho požití vyvolává apoptózu, což je vlastní destrukce buněk odpovědných za rakovinu. Je zajímavé, že kurkumin má příznivé účinky na prakticky všechny typy rakoviny, včetně leukémie, což je zvláštní, protože rakovina vzniká na podkladě celé řady různých molekulárních a buněčných patologií, které spolu nesouvisí. Kurkumin je nejvíce probádaným podpůrným přírodním léčivem na rakovinu, jehož účinnost byla potvrzena řadou vědeckých studií a článků.

Zelený čaj

Pravidelné pití zeleného čaje působí proti vzniku rakoviny, navíc ochrání mozek před vznikem Alzheimerovy choroby a dalšími formami demence. Používání zeleného čaje společně s kurkumou vytváří velmi efektivní výsledky. Zelený čaj obsahuje látku katechin, která blokuje proliferaci rakovinných buněk a indukuje apoptózu. Lístky zeleného čaje jsou bohaté na přírodní antioxidanty chránící buňky našeho těla před poškozením a tím snižuje riziko onemocněním rakovinou nebo leukémií.

Ženšen

Ženšen je bohatý na antioxidanty a chrání DNA a bílkoviny v tkáních před poškozením volnými radikály. Přípravky z tohoto kořenu byly vždy pokládány za léky na dlouhověkost. Ženšen posiluje některé složky imunitního systému a vykazuje protirakovinné vlastnosti. Například zvyšuje odolnost vůči mikrobiálním infekcím. Zvyšuje aktivitu NK buněk, které hrají roli při likvidaci virů a rakovinných buněk, má silné protizánětlivé účinky. Japonští vědci zjistili, že fytolátka ginsenoside Rh2 obsažená v ženšenu zpomaluje množení některých rakovinných buněk a dokonce přispívá k jejich odumření.

Ostružiny

Nenápadné černé ovoce, které má obrovskou léčivou sílu. V čerstvých ostružinách je neuvěřitelné množství vitamínu C, B, fosforu, železa, hořčíku a vápníku. Posilují imunitu, podporují regeneraci, působí proti únavě a nachlazení. Jsou také skvělým zdroje bioflavonoidů, které jsou silnými antioxidanty a zbavují tělo volných radikálů. Díky tomu působí jako prevence nádorových onemocnění včetně leukémie.

Hedyotis Diffusa

Druh byliny rostoucí původně v Číně, kde se používá jako tradiční způsob léčení nádorového onemocnění a na posílení imunitního systému .

Leukémie není jedním onemocněním. Jde o skupinu nemocí s různou prognózou, které se projevují poruchou funkce kostní dřeně a krve.  Ovoce nebo přírodní byliny obsahují řadu léčivých látek, které v kombinaci s jinými mohou úspěšně působit na leukémii či různá nádorová onemocnění. Vždy se ale jedná o podpůrné prostředky. Postavit se této zhoubné nemoci vyžaduje komplexní přístup.

Zdroj: foto – PhotoExpress

16.12.2016 | Martin Motloch

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky