domácí test
Zdraví

Vyzkoušeli jsme za vás – Domácí test Veroval

O nedostatku železa jsme již psali. Článek si můžete přečíst zde. Novinkou na trhu je nová řada domácích testů Veroval. Domácí test vám umožní otestovat se např. na nesnášenlivost lepku, žaludeční onemocnění nebo zánět močových cest. Naše redaktorka vyzkoušela test na nedostatek železa za vás. A jak test hodnotí?

„Před několika lety jsem se na nedostatek železa léčila. Poslední dobou jsem se cítila hodně unavená, byla jsem bledá a často mi bylo na omdlení. V lékárně jsem zahlédla domácí test na nedostatek železa, a tak mi přišlo fajn se otestovat.

Doma jsem obsah balení vyložila na stůl a pečlivě pročetla návod. Provedení testu není nijak složité, ale je třeba přesně dodržet stanovený postup. Návod je srozumitelný a je doplněn fotkami. Vše, co budete potřebovat, najdete v balení. Dokonce i náplast, což mě velmi překvapilo. Test zvládnete provést sami, nicméně bych vám doporučila asistenci druhé osoby. Po píchnutí do prstu musíte otevřít malou nádobku, což se s kapkou krve na prstu nedělá zrovna snadno. Možná také oceníte, když píchnutí lancetou provede druhá osoba. Samotné píchnutí vůbec nebolelo. Na závěr, po všech dodržených krocích, aplikujete přiloženou pipetou 3 kapky krve do vyhodnocovacího panelu a čekáte 10 minut.

Postup jsem přesně dodržela, ale po 10 minutách se nic nestalo. Jak je to možné? Zřejmě 3 kapky krve, které se měly kápnout do vyhodnocovacího panelu, nebyly dostatečně velké a test se neaktivoval. Napadlo mě stlačit prstem panel. A vida, test se aktivoval a za 10 minut jsem viděla výsledek. Z toho plyne: při aplikaci tří kapek krve do vyhodnocovacího panelu dbejte na to, aby kapky byly dostatečně velké. Může se stát, že se v pipetě vytvoří bublinky a kapka bude příliš malá. Aktivaci testu poznáte tak, že po aplikaci kapek se panel zbarví do červena (nasákne se krví). Test se zdál na první pohled složitý, ale troufám si říct, že ho zvládne každý.“

Několik rad na závěr:

  • poproste někoho o pomoc s provedením testu
  • několikrát si přečtěte návod a držte se postupu
  • nespěchejte
  • test nenahrazuje lékařské vyšetření, v případě dlouhotrvajících potíží nebo pozitivního výsledku navštivte svého ošetřujícího lékaře
30.4.2017 | Michaela Votočková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky