brýle Luminette
Inspirace

Vánoce se blíží, máte už rozmyšlené dárky pro své blízké?

A je mezi nimi Luminette?

Brýle Luminette – praktická a účinná světelná terapie.

Jedny brýle bohatě vystačí pro celou rodinu, té zajistí dostatek energie, zlepší biorytmus a pomohou s usínáním i vstáváním.

Lidský mozek využívá střídání světla a tmy k synchronizaci vnitřních rytmů, jako jsou chuť k jídlu, trávení, spánek, libido a tak podobně. Tyto rytmy se v průběhu dne mění a tvoří tak naše vnitřní biologické hodiny.

U některých lidí může nedostatek světla vést k narušení těchto rytmů a způsobit nedostatek energie a / nebo problémy se spánkem. Světlo také výrazně ovlivňuje naši náladu, zvyšuje bdělost a zlepšuje fyzickou i duševní výkonnost.

Může nastat situace, kdy se naše vnitřní “biologické hodiny” rozladí a naše tělo není v souladu s naším okolím. Stává se tak zejména v zimním období, kdy někteří lidé trpí nedostatkem světla a rozvine se u nich takzvaná sezónní afektivní porucha (sezónní deprese).

Obdobnými problémy trpí také lidé s posunutou spánkovou fází, kteří usínají příliš brzy nebo příliš pozdě. Jet lag, jinak také pásmová nemoc, je také jedním z projevů narušených biologických hodin.

Všechny tyto problémy mohou být zmírněny či zcela vyřešeny díky správnému využití světla a tmy. Když chybí přirozené světlo je světelná terapie lékařsky ověřeným řešením, které nabízí nejvíce výhod a zároveň nejméně nežádoucích vedlejších účinků.

Světelná terapie je od roku 2005 uznávána Americkou psychiatrickou asociací jako nejúčinnější terapie zaměřená na problémy způsobené nedostatkem světla a problémy s narušením biologického rytmu.

Navštivte náš e-shop.

Zdroj: foto-Pixabay

8.11.2017 | admin

Komentáře nejsou povoleny.

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky