InspiraceZdraví

10 přírodních léků na chlamydie

Chlamydie jsou malé organismy, o kterých se mluví hlavně v souvislosti s pohlavně přenosnou nemocí. Méně známá je její plicní forma (chlamydia pneumoniae) a psitakóza, kterou způsobuje chlamydia psittaci. Některé její formy mohou způsobit záněty spojivek, které ve vzácných případech vedou až k oslepnutí. O pohlavní formě nemoci se často mluví jako o civilizační hrozbě, protože postihuje přibližně 15% žen v sexuálně aktivním věku.
Navíc se při blízkém kontaktu s partnerem můžete nakazit houbou. S antimykotiky jako je Keraderm se můžete seznámit ve speciální sekci našeho webu.
Bakterie „chlamydia trachomatis“ se často chovají tak nenápadně, že člověk ani nemusí zjistit, že onemocněl a nákaza sama od sebe odezní. Hlavní její nebezpečí však tkví v jejich následcích, a to především pro ženy. Může negativně ovlivnit plodnost a u těhotných žen způsobit dokonce potrat. Jaké potraviny platí na chlamydie? Co nasadit do jídelníčku jako úspěšnou prevenci před touto zdravotní hrozbou?

Chlamydie

Chlamydia jako infekce, je typ sexuálně přenosné choroby, která může ohrozit ženy i muže. Mezi typické příznaky Chlamydie jsou abnormální poševní výtok, bolest při pohlavním styku, svědění, zvýšený výskyt krvácení u žen i mimo menstruaci apod. U mnoha lidí tyto příznaky projdou bez povšimnutí, ale to neznamená, že se nešíří dál do dalších oblastí těla. Pokud se neléčí, mohou se symptomy znovu objevit až po delší době. Obvyklá léčba zahrnuje používání antibiotik. Doporučuje se, aby se lidé trpící na chlamydie, vyhnuli pohlavnímu styku až do okamžiku, kdy jsou zcela z tohoto onemocnění vyléčeni. To je obecná představa o této nemoci; pojďme se podívat na různé typy přírodních léčiv, které napomáhají k odstranění chlamydiové infekce. Jejich používání má za cíl buď zlepšení imunity, nebo odstranění organismů způsobující infekci lokálně. Zde je 10 přírodních léků na chlamydie:

  1. Jezte česnek

Česnek je přírodní anti-bakteriální produkt, a proto snižuje chlamydiové infekce. Jak ho používat? Můžete buď žvýkat 2-3 stroužky každé ráno; pokud je pro vás nepřijatelný jeho „zápach“, může vám pomoci hřebíčkový výluh. Další možností je použití sušeného česneku nebo česnek v tobolkách, tam nepříjemný česnekový oděr nehrozí.

  1. Dopřejte si jogurt, tvaroh, probiotika

Jakákoli přírodní složka, která zlepšuje celkovou imunitu vašeho těla je vítaná, aby byl váš organismus v boji proti infekci úspěšný. Tím se sníží doba trvání infekce a zvýší pomoc pro rychlé zotavení. Tvaroh, jogurty a další probiotické potraviny zlepšují imunitní systém a udržují ho odolným proti chlamydiové infekci.

  1. Olivový olej

Používání olivového oleje ke konzumaci má blahodárný vliv na váš kardiovaskulární systém. Méně se ví, že jeho léčivé složky zamezují vzniku infekcí a jsou proto vhodné k masážím. Používejte olivový olej pro lubrikaci vnitřní vaginální dutiny nebo k masírování mužského pohlavního údu. Obě tyto aktivity pomáhají při snižování možnosti infekční chlamydie.

  1. Zázrak jménem kurkuma

Kurkuma je vynikající anti-bakteriální a anti-infekční plodina. Proto je používána v Asii již od nepaměti pro léčení ran nebo infekcí. Stejně tak je efektivní pro léčbu chlamydiových a pohlavně přenosných chorob. Lze aplikovat buď kurkumu rozetřenou v horkém oleji do vaginální dutiny, nebo k potírání mužských genitálií; nebo ji můžete jednoduše konzumovat denně s jídlem. Zkuste také kurkumový nápoj, sklenici horkého mléka se lžící rozmíchané kurkumy denně.

  1. Antioxidanty a vitamin C

Potraviny bohaté na vitamin C a antioxidanty, zlepšují imunitu a jsou nejlepší bojovníci proti chlamydiové infekci. Patří mezi ně ovoce jako pomeranč, citrón, limetky, amla (indický angrešt) atd.

  1. Snižte příjem sladkostí a červeného masa

Možná nevíte, že potraviny, které mají vysoký obsah cukru, působí jako katalyzátor pro chlamydiové infekce. To ale také dělají některé další potraviny, jako je červené maso, zpracovaná pšeničná mouka, instantní a fastfoodové potraviny, uzeniny atd. Řada těchto zpracovaných a chemicky konzervovaných potravin infekci zhoršuje. Proto nejlepší prevencí před chlamydii je konzumace jídel z čerstvých potravin.

  1. Vyvarujte se kouření a nadměrnému pití alkoholu

Kouření nebo pravidelná konzumace velkého množství alkoholu činí stávající infekce ještě extrémnější a také prodlužuje léčebný proces, který jste nastartovali pomocí antibiotik. To také mění aktivitu podpůrných léčivých procedur. Z tohoto důvodu se doporučuje, vyvarovat se těchto „zlozvyků“!

  1. Zásadité potraviny jsou vhodnější

Potraviny, které jsou bohaté na obsah alkalických látek, působí na snížení hladiny pH v moči a vaginální pH. Nízká hladina pH pomáhá bakteriím rychle růst a udržuje příznivé podmínky prospěšné pro rozvoj chlamydiové infekce. Potraviny označované jako zásadotvorné naopak působí preventivně. Jsou to hlavně celozrnné obiloviny, luštěniny, listová zelenina, mandle, skořice, zázvor, hořčice atd.

  1. Zelená listová zelenina a ovoce

Listová zelenina a čerstvé ovoce jsou bohaté na obsah vlákniny, vitamínů a ostatních přírodních živin, které zlepšují celkovou úroveň odolnosti organismu. Proto je nutné jíst dobře vyváženou stravu, která obsahuje všechny důležité živiny a mikroživiny pravidelně a tím si udržovat hladinu imunity. To má dvojí efekt; jako prevence infekcí i jako pomocník v rychlém zotavení po nemoci.

  1. Bylinky

Na úspěšný boj proti chlamydiové infekci lze použít mnoho bylin, které obsahují přírodní anti-bakteriální látky. Jsou to především: výtažek z opuncie, berberine, Zederach indický, Vodilka kanadská, šalvěj lékařská atd. Lze je užívat ve formě čajů nebo odvarů. Bližší informace o bylinách, které jsou vhodné proti chlamydiové infekci vám poskytnout ve specializovaných obchodech s bylinkami.

Kromě těchto přírodních léčiv a dalších produktů alopatické léčby, je také nutné zachovat určitá preventivní opatření v případě vaší sexuální aktivity. Tato opatření zahrnuje použití ochrany (kondomu) při každém pohlavním styku, omezení promiskuity, častého střídání sexuálních partnerů. Tyto zásadní kroky snižují šance na získání chlamydie. Pokud vám lékař předepsal antibiotika na léčbu již probíhající infekce, léčbu dokončete, nepřerušujte. Při nedoléčení existuje zvýšená šance, že infekci můžete získat opakovaně. Z tohoto důvodu je vhodné pokračovat v preventivních opatřeních. Odpovídající sexuální chování a vztahy jsou krokem prvním, tím druhým je znalost 10 léčivých potravin vhodných pro prevenci chlamydiové infekce.

Zdroj: foto – Shutterstock

3.12.2016 | Martin Motloch

Komentáře nejsou povoleny.

Doporučujeme