laserová operace
Příběhy

Laserová operace očí

Obtěžují vás brýle nebo kontaktní čočky? Možná uvažujete o laserové operaci. Optimální věk pro podstoupení operace je 20 – 45 let. Zákrok trvá jen několik vteřin, je bezbolestný a bezpečný. Laser vás dokáže zbavit krátkozrakosti a dalekozrakosti včetně možných kombinací s astigmatismem (chybné zakřivení rohovky).

Pokud jste stále na vážkách, možná vás inspiruje příběh paní Ilony z Prahy.

„Před několika lety jsem začala přemýšlet operaci očí (krátkozrakost). Manželův kamarád mi dal kontakt na kliniku v Praze, která tento zákrok provádí. Na stejné klinice kamarád před mnoha lety podstoupil stejný zákrok. Navštívila jsem webové stránky této kliniky a nastudovala jsem podrobné informace, jak se tento zákrok provádí včetně videa. Měla jsem obrovský strach, vždyť jde o oči, co kdyby se zákrok nepovedl a já měla doživotní problémy, v tom nejhorším případě oslepla. Hlavou se mi honily katastrofické scénáře. Nicméně jsem sebrala odvahu a kontaktovala jsem kliniku a domluvila se na vstupní prohlídce, která trvala cca 3 hodiny. Přístup sestřiček a lékařů byl profesionální a vstřícný. Vše mi vysvětlily a nechali rozhodnutí jen na mně. Nakonec jsem se rozhodla pro podstoupení operace a domluvila si termín zákroku.
Před zákrokem jsem skoro nespala, jaký jsem měla strach. Samotný zákrok trval asi 10 minut a vůbec nebyl tak hrozný, jak jsem si ho představovala. Bezprostředně po zákroku jsem již viděla bez brýlí. Dva dny po zákroku byly oči citlivé a mírně řezali. Třetí den jsem již nevěděla, že jsem nějaký zákrok podstoupila. Brýle mi vadily při sportu, při hraní s mojí dcerou, při zkrášlování a dalších běžných činnostech. Dnes jsem moc ráda, že jsem sebrala odvahu a nechala si korekci zraku provést.“

V České republice je již mnoho klinik, které se specializují na laserové operace očí a řešení očních vad. Můžete podstoupit alespoň základní vstupní vyšetření. Lékaři vám sdělí všechny potřebné informace a popíší průběh zákroku. Konečné rozhodnutí bude vždy jen na vás.

Zdroj: foto-Adobe Stock

27.4.2016 | Michaela Votočková

Komentáře nejsou povoleny.

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky