Pygeum Pro
Zdraví

Pygeum Pro – téměř zázračný přípravek pro muže

Revoluční novinky a zázračně účinné přípravky na problémy s erekcí a obtěžujícím častým močením, které pociťují hlavně starší muži, jsou tradičním „evergreenem“ reklamních nabídek. Poslední dobou jsou levné zábavné časopisy zahlceny nabídkou celostránkových inzerátů na přípravek Pygeum Pro, který je nabízen jako nová, téměř zázračná zbraň proti hypertrofii prostaty. Porovnejte jeho působení s léky jako Uromexil Forte, Prostaline, Bluestone a Potencialex. Jak je to ve skutečnosti?

V naší sekci Sexuální zdraví najdete širokou škálu léků, které zlepšují erekci a prodlužují pohlavní styk:

EffectEro
Lordliness
Dr Extenda
PeniSize XL
Casa Nova
BullRun
Rhino Gold Gel
Gigant Gel

Pygeum  africanum

Výrazný zájem o tento strom začal už v osmnáctém století. Je to druh africké slivoně, která roste v jižní a centrální Africe. Prášek z kůry byl používán africkými domorodci jako přírodní prostředek k léčbě problémů s močovým ústrojím. Již v roce 1970 bylo v odborném tisku publikováno několik studií s lihovým extraktem Pygeum a jeho působnost na pacienty s benigní hyperplazií prostaty (BHP).

Lék Tadenan

Extrakt Pygeum (prášek z kůry stromu) je součástí originálního léku na lékařský předpis: Tadenan (výrobce: Laboratoires Fournier SA, Francie). Jeho efekt je považován nejen za terapeutický, ale vzhledem k farmakologickému účinku také za protektivní. Jeho velkou výhodou je vysoká bezpečnost, která byla společně s účinností ověřena i v podmínkách střední Evropy v rámci multicentrické studie.

1 kapsle Tadenanu obsahuje: Pygeum Africanum (kůra) 50 mg + rostlinný olej + želatinovou tobolku

Hypertrofie prostaty

Benigní hyperplazie prostaty (BHP), je nezhoubné zvětšení tkáně prostaty. Častým důsledkem je zúžení odvodných močových cest s poruchami vyprazdňování močového měchýře. Jde o nejčastější onemocnění močopohlavního systému u mužů. Asi polovina z nich je postižena do 60. roku života, ve věku od 60 do 80 let se počet postižených mužů zvyšuje na 90 %. To způsobuje problémy s močením a následně snížení erektivnosti.

Co tvrdí prodejce

Neuvěřitelné! Konečně je tu fungující léčba! Pygeum Pro vás vysvobodí z pekla prostatidy již během prvních 24 hodin. Okamžitý a vydatný proud moči bez jakéhokoliv úsilí, tvrdá a vytrvalá erekce, palčivá žádostivost, jako když vám bylo třicet. Jako 100 % přírodní produkt vám Pygeum Pro navrátí naprosto pohodlné močení a nespoutané mužství již v průběhu prvního dne! Tedy po užití jediné kapsle!

Kdo to nabízí?

Nabídka z reklamního inzerátu vypadá na první pohled lákavě. Jenže prodejcem tohoto zázračného doplňku stravy je nedůvěryhodný a obtížně dohledatelný Dream Body s.r.o., na kterého si stěžuje množství lidí. Uvedená firma se také již několikrát dostala do hledáčku České obchodní inspekce (ČOI) vzhledem ke svému podvodnému chování. Zkuste si zadat jméno firmy do Googlu a nebudete se stačit divit.

Porovnejme nabízený produkt

Doplněk stravy obsahující kůru z Pygeum africana vychází z podobného základu, jako originální lék Tadenan, ale nejedná se o generikum. To by totiž za cenu, požadovanou prodejcem za obdobný doplněk stravy, bylo neprodejné. Porovnejme proto srovnatelná balení:

 • Tadenan, lék na lékařský předpis:  30 cps. cca 300 Kč
 • Pygeum Pro (Útočná kůra): 30 cps. doplněk stravy: stojí 1190 Kč
 • Di Prostan 30 cps. doplněk stravy: 230 Kč
 • Prostalex 60 cps. doplněk stravy: 319 Kč
 • Prostatex 60 cps. doplněk stravy: 399 Kč
 • PROSTATA 60 tbl. doplněk stravy: 216 Kč
 • PM Elixír 60 cps. doplněk stravy: 211 Kč
 • Prostabil – 100 cps. doplněk stravy: 590 Kč

Všechny uvedené doplňky stravy jsou skoro identické s Pygeum Pro. Původní receptura přípravku na prostatu je zesílena účinkem dalších extraktů z urologických bylin.

Jsou nepravdivé informace lží?

Doplňky stravy s extraktem kůry stromu africké slivoně, společně s dalšími „močopudnými“ rostlinami rozhodně podporují a usnadňují močení. To může mít u některých starších mužů pozitivní vliv i na schopnost erekce. To vše je pravda. Jenže prodejce uvádí také nepravdivé informace a tím uvádí kupujícího „v omyl“. Které to jsou?

 • Tvrdá a vytrvalá erekce již po požití jedné kapsle! Co si představit pod pojmem „vytrvalá“? Poruchy erekce vám pomohou zmírnit medikamenty typu Viagra. Ale to je panečku jiná třída, než „urologický čaj“! Sám výrobce léku Tadenan tvrdí, že Pygeum nemá žádný podpůrný vliv pro zlepšení erekce!
 • Pohodlné močení již v průběhu prvního dne! Žádný lék vás zdravotního problému nezbaví během jednoho dne, což pochopí i méně intelektuálně vybavený jedinec. Navíc léčba BHP tímto preparátem je dlouhodobá!
 • Po třítýdenní „léčbě“ vaše prostata splaskla! Ovšem, na základě lékařských studií je „zmenšení“ prostaty nevýrazné!

Zlepšuje močení, ale zvětšená prostata „nesplaskne“!

Extrakt z Pygeum africanum je dlouhodobě známým a účinným lékem v terapii LUTS/BHP. Jak dokazují hodnoty výsledků na konci studie, močení se zlepšilo, ale prostata zůstává stále zvětšená.

 • Skóre IPSS pokleslo o 1,9 bodu.
 • Kvalita (QoL) vzrostla o 1 bod.
 • Maximální průtok (Qmax) vzrostl o 2,5 ml/s.
 • Průměrný průtok (Qave) vzrostl o 1,4 ml/s.
 • PSA během studie pokleslo o 0,13 ng/ml.
 • Velikost prostaty hodnocená dle DRE poklesla o 0,3 násobek, což je statisticky nevýznamné!

Na závěr

Doplněk stravy obsahující kůru z Pygeum africanum je přípravek pro zlepšení močení. To, že prodejce tvrdí, že se jedná o nejmodernější zázračný medikament na léčení poruch erekce a hypertrofii prostaty je věc jiná. Proto ani nepřekvapí, že cena (i po deklarované akční slevě) u přípravku Pygeum Pro je mnohonásobně vyšší, než u originálního léku či srovnatelných doplňků stravy.

Kdo sleduje celostránkové inzeráty v bulvárně laděných magazínech, musí si povšimnout, že různí obskurní prodejci nabízejí tzv. evergreeny – různě pojmenované „zázračné“ přípravky.  Pro ženy jsou to nejčastěji různé typy „nejmodernějších a zaručeně fungujících“ diet, pro muže zase přípravky na zlepšení erekce či močení.  A když prodejce ještě k tomu přidá ničím nepodložená tvrzení, že přípravek navíc slouží jako prevence rakoviny, myslí si, že má vyhráno! A co si myslíte vy? Tak co, objednáte si ještě dnes zázračné Pygeum Pro?

Zdroj: foto – Pixabay

19.9.2016 | Martin Motloch

4 komentáře: “Pygeum Pro – téměř zázračný přípravek pro muže”

 1. Pavel Stohr napsal:

  Kde to koupit?

  • admin napsal:

   Dobrý den,

   zeptejte se v lékárně, některá léčiva tuto látku obsahují.

 2. J.Horský napsal:

  Mnohokrát děkuji,že se našel někdo kdo vyvrátí tyto nesmyslné bláboly,a otevře oči důvěřivým důchodcům,kteří ,vbláhové domněnce,že jim konečně je nabídnut zárak za(neuvěřitelně nízkou )cenu,naletí Díky za všechny.

  • Martin Motloch napsal:

   Bohužel, mnozí lidé jsou nepoučitelní. Celostránkové reklamní “masáže” v levných časopise cílí právě na “méně chápavé” čtenáře. Děkujeme za komentář!

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun

Podporují nás


FM solutions, a.s.


+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky