rekonektivní léčba
Zdraví

Rekonektivní léčba. Znáte ji?

Pro alternativní „léčitelské“ metody je nejdůležitější marketing. V případě starších postupů je obléci do inovativních kabátů. Rekonektivní léčba je přesně takovou metodou, zaručuje návrat do optimálního stavu rovnováhy vašeho organismu. Metoda je stejného původu jako mnoho podobných, ať již jim říkáme biotronika, biomagnetismus, bioenergetika, bílá magie, bezkontaktní masáž, reiki a mnohé další. Bez ohledu, co budou sveřepě obhajovat jejich provozovatelé, všechny metody vycházejí ze stejné podstaty práce s bioenergií, což je nepotvrzený jev, který však mnozí zastánci využívají pro své léčitelské metody.

Rekonektivní léčba

Rekonektivní léčba (Reconnective Healing) není podle svých poskytovatelů ani terapie, ani léčba, protože se nezaměřuje na symptomy. Je to údajně něco mnohem víc. Při této metodě léčitel nebude diagnostikovat nebo léčit, ale napojí se na léčivé frekvence, kterými dosáhne uzdravení, které je prý často okamžité a má dlouhodobý účinek. Rekonektivní léčení je proces harmonizace těla, který se nezaměřuje na konkrétní nemoc, ale nastavením rovnováhy v organismu odstraní příčinu nemoci. Působí tam, kde to nejvíc potřebujete. O tom se vás léčitel čili tzv. kvalifikovaný praktik, bude snažit přesvědčit pomocí mezinárodního certifikátu. A protože jeho získání není zadarmo, je pochopitelné, že pro zaplacení „sezení“ si budete muset připravit patřičný finanční obolus.

Proč to funguje?

Protože to tvrdí samotní praktici. A je jedno, jestli se nazývají léčiteli, biotroniky či metodiky. Pod jejich vedením se můžete posunout ve vývoji, umožní vám opustit navyklé postupy a posunout se v životě dále. Díky procesům, které jsou účinnou metodu frekvenčního léčení, jejíž efektivita je prý ověřena řadou vědeckých studií. Při nich mělo být zjištěno, že rekonektivní léčení je výsledkem interakce širokého spektra frekvencí obsahujícího energii, světlo a informace. Působí přímo na příčinu zdravotních problémů a vrací vaše tělo zpět do frekvence zdraví a rovnováhy. Nastartuje se tak proces, který působí jak na fyzické, tak na psychické rovině a ovlivňuje všechny stránky vašeho života. Těžko lze dokázat opak, zmiňované studie nedohledáte. A tak lze těžko také dokázat, že to funguje.

Typy biomagnetismu

Rekonektivní léčba patří mezi metody biomagnetismu. Její typy jsou:

  • bezkontaktní masáž
  • přikládání rukou
  • aplikace prostřednictvím masáže, hlazení, objetí, podání ruky, chiropraxe aj.
  • aplikace prostřednictvím “usměrňujících” pomůcek (virgule, magnety, bioenergetické přístroje)
  • aplikace prostřednictvím reflexní terapie (akupresura aj.)
  • léčba a samoléčba prostřednictvím jógy

Množství podobných metod 

Podobných metod, které se odvolávají na „bioenergii“, je spousta. Jejím základním prvkem je jak sám název říká  „energie“, tedy energie, tvořící náš organismus, naši pravou podstatu a naše skutečné fyzické tělo. Nejde tedy o fyzikální, změřitelnou veličinu, ale o jev, který změřit nelze, jen používá stejného názvosloví. Tato jiná „energie“ do léčebného procesu zapojuje světlo, které chápe jako rezonanci, které komunikuje v rámci těchto frekvencí mezi vesmírem a námi. Jedná se o interakce s energií a světlem. Léčitelé ale tvrdí, že taková energie je hmatatelná, měřitelná, můžete ji skutečně cítit. I vy, ač laik se můžete na speciálním školení naučit, jak rekonektivní frekvence objevit, napojit se na ně a uvědomit si svůj vztah s těmito léčebným frekvencím.

Spíš jiná reiki metoda 

Mezi téměř totožnou metodu patří „reiki“, která se snaží také léčit pomocí přikládání rukou. I ostatní bioenergetické metody spoléhají buď na vyzařování jakési léčebné síly z rukou. Ve skutečnosti se zde uplatňuje především placebo efekt podporovaný charismatem Mistra léčitele. Zdatný Mistr vám údajně „reiki energii“ může poslat i na dálku, nebo „nabít“ fotografii skutečné osoby. Reiki metoda tedy leží na hranici parapsychologie a léčení vírou a nejde o žádné novum. Přikládání rukou se praktikovalo už v Hippokratově škole ve starém Řecku, později bylo součástí léčebných praktik různých křesťanských léčitelů. Reiki stejně jako ostatní podobné metody s rekonektivní léčbou jsou metody neškodné. Jejich eventuální účinek je důsledkem sugesce, autosugesce, víry, relaxace nebo placebo efektu. Rekonektivní léčení je proto bez rizika a nemá vedlejší účinky. Skeptici ironicky tvrdí, že nemá ani účinky léčebné.

Tak je nebo není to novinka? 

Zastánci a provozovatelé „rekonektivního léčení“ ale tvrdí, že jde o zcela nový, vědecky ověřený (!) a jedinečný způsob léčení, který je zde na planetě Zemi poprvé. Svým dosahem a formou převyšuje jakékoliv způsoby energetického léčení. Toto léčení jde za hranici našich pěti smyslů a spojuje člověka s dosud neznámou energií. Průkopníkem této metody je Dr. Eric Pearl, autor knihy „Reconnection – Návrat k léčivé energii“, kterému pochopitelně nevadí, že je objevitelem již objeveného. „Reconnection“ je především registrovaná značka a skvěle fungující byznys, podporovaný mýtickými zprávami z celého světa  o vyléčení vážných nemocí  jako je např. rakovina, nemoci související s AIDS, epilepsie, syndrom chronické únavy, roztroušené sklerózy, revmatizmu a osteoartritidy, mozkové obrny, mentální poruchy, emocionální postižení a mnoho dalších onemocnění.

A kolik to stojí?

The Reconnection, metoda vašeho vlastního připojení k léčebným frekvencím, probíhá jako rituál prováděný kvalifikovaným (certifikovaným) praktikem. Při něm dochází k aktivaci speciálních drah (meridiánů) a má vám přinést nová energetická a vibrační spojení, která umožní mít úplný přístup k vyšším a silnějším frekvencím, nebo-li napojování nových axiatonálních drah. Provádí se ve dvou sezeních, většinou ve dvou po sobě jdoucích dnech. Mezi nimi musí uplynout  jedna noc, maximálně 2-3 noci. Každé sezení trvá přibližně 30 – 60 minut. Cena obou sezení v České republice je vždy 333 amerických dolarů (cca 8500 Kč) a je u všech certifikovaných praktiků stejná.

Rekonektivní léčení má mít schopnost napojit meridianové linie vašeho těla na linii planetární mřížky naší planety Země. Tyto linie pokračují mimo planetu a spojují nás s celým Vesmírem. Je to tedy opětovné napojování na Vesmír, a právě Reconnection nám umožňuje spojit  energetické body s touto sítí a přináší nám nové spojení, která  umožní mít zase přístup k těmto kdysi ztraceným frekvencím. Nové frekvence nás posunou dál v našem vývoji a léčení. Energie totiž ve vašem těle zůstává a celý proces uzdravování probíhá mnohem déle, ať už si to uvědomujeme, nebo ne. Jak tvrdí praktici: Rekonektivní léčení je Božský dar z Vesmíru a tento léčivý dárek by si měl dopřát a vyzkoušet každý. Energie sama si vyhledá oblast ve vašem těle a tam začne opravovat a působit. Zjednodušeně řečeno: každý je sám sobě léčitelem. Jen požadovaný poplatek, budete muset zaplatit někomu jinému…

Zdroj: foto – Pixabay

5.1.2017 | Martin Motloch

Komentáře nejsou povoleny.

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky