zázračná léčba
SituaceZdraví

Vyléčím rakovinu. Zn. IHNED!

Na internetu zjistíte, že léčba rakoviny je vlastně jednoduchá. Lék už je dávno znám, jen zlá, nenasytná farmaceutická lobby to před vámi tají. Když se pustíte do samoléčby, pořídíte vše za pár korun. Taky se můžete obrátit na zaručeného odborníka, léčitele, co prý pomohl jedné paní. On to prý sice dělá z lásky k bližním, ale taky musí být z něčeho živ, ne? A tisícovka za konzultaci není zase tolik. Zvláště, když slibuje, že vás té strašné nemoci zbaví…

Vlastimil, 64 let, rakovina prostaty: „…když jste s překvapením postaveni před poznání o své nemoci, nejspíš vás napadne, jestli neexistuje nějaká alternativa. Ještě jiná možnost, jak nepřízeň osudu překonat. U mě to nebylo jinak. Začal jsem pít každé ráno šťávu z červené řepy. Ne proto, že moje rakovina zmizí, ale pro zlepšení imunity! Třeba o jmelí jsem něco zaslechl ještě předtím, co mi sdělili moji diagnózu. Zeptal jsem se několika lékařů, porovnával a třídil názory na internetu. Musím objektivně dodat, že jsem byl od počátku v tomto konkrétním případu poněkud skeptik. Dokonce jsem měl kontakt na lékařku, která mi měla vše kolem jeho působení vysvětlit. Nakonec jsem se rozhodl již domluvenou schůzku zrušit. Tím hlavním důvodem bylo mé přesvědčení, že mi jen těžko může pomoci něco, v co nebudu věřit!

Vím, že člověk, když se dozví svoji diagnózu, je náhle otevřenější a přístupnější ke všem „zaručeným“ přípravkům a procedurám vzbuzující naději. Možná ve chvíli „vlastního ohrožení“ jste schopni uvěřit „sebebizarnějším“ nápadům, jak se nádoru zbavit, jak nad ním zvítězit.

Co takhle vypít roztok CDS (oxid chloričitý), bělidlo, který se používá k dezinfekci bazénů? Že je to jed? Ale někdo tvrdí, že se tak jeho babička vyléčila! Jako člověk zdravý a střízlivý byste se zřejmě museli vysmát všem těm „babským“ radám. A to už vůbec nemluvím o některých tzv. „léčitelích“, kteří s vidinou finančního zisku vás budou přesvědčovat, že vlastně rakovinu nemáte, že je to jen druh vzácných parazitů, nezacelená aura, toxikace organismu, záporné elektromagnetické šumy, rozvolněná biorezonance a další nezjistitelná tvrzení. A za patřičný obolus vás omotají pestrýma fangličkami či prodají spásný (byť nefunkční) elektromagnetický přístroj. A když jste navíc mladá žena, tak se najde nějaký „spasitel“, který vás „odháčkuje“ (tzn.“osouloží“), jako bájný rakovinobijec guru Jára. Že je to na zblití? ANO JE! Ale co byste ve chvílích úzkosti neudělali pro spásu vlastního těla a duše?“

Rozdíl mezi lékem a zázrakem

Lék obsahuje léčivé látky, které prokazatelně působí proti projevům určité nemoci. Působnost takové látky v konkrétním případě (nemoci) musí být prokázána řadou klinických zkoušek a studií. Oproti tomu potravinové či vitamínové doplňky, preparáty či tzv. léčebné metody nejsou léky, a jejich průkaznost není ověřována žádnou studií či výzkumem. Výrobce, objevitel nebo prodejce se v takovém případě dovolává tisíců pacientů, kterým přípravek pomohl. Bohužel neexistují žádná data o uvedených pacientech před a po aplikaci zázračného přípravku.

Marketing pro zázračné metody

Při bližším prostudování se uváděné zázračné metody léčby rakoviny budou racionálně uvažujícímu člověku jevit jako šílené, bizarní či nesmyslné. Přesto hlavně v internetových diskusích mají tisíce nadšených podporovatelů. Pozitivní příspěvky typu: Odmítl jsem klasickou léčbu, používám tohle a nádor se zmenšil, najdete většinou na prodejních webech poskytovatelů těchto zázraků. Možná nepřekvapí, že u většiny z nich se u kladných příspěvků aktualizuje jen datum, a i když to vypadá, že můžete přidat svůj komentář, po jeho odeslání zjistíte, že se na stránce vůbec neobjeví.

Poradny pro zdraví

Určitě ne všechny, ale některé z nich vedou své dotazovatele tím správným směrem. K nákupu potravinového či bylinného doplňku stravy, k přesměrování na spřízněný e-shop, nabízející tyto přípravky. To, že mnohdy vlastníkem domény poradny a e-shopu je stejná společnost či jedinec je pak zcela logickým zjištěním.

Uzdravení nabízí léčitel i lékař

I když není moc pravděpodobné, aby člověk s lékařským diplomem nevěděl, že se v mnoha případech jedná o obyčejný podvod, byznys je pro některé z nich přednější. Naopak nepřekvapí, že řada tzv. „léčitelů“ často žádné medicinské vzdělání nemá. Nejčastěji se u nich jedná o proklamovanou zázračnou schopnost, kterou si uvědomili již v mládí a deklarují bohumilou snahu pomáhat širokému okolí. To, že to je za značný finanční obnos se taktně zapomenou zmínit.

Funkce médií

Současný svět je ovládaný médii. To není nějaká konspirační teorie, jen konstatování. Televizní reklama se nám snaží prodat nepotřebné. Vzniklo celé odvětví teleshopingu. Zhubněte bez cvičení, jen s tímto bederním pásem! Již nikdy bolestivá záda! Pevná erekce vždy! Reklama může mít finanční efekt, jen když je cílená. Říká se tomu segment trhu. Proto nepřekvapí, že bizarní zázračné kůry na léčbu nemocí se objevují pravidelně v bulvárních časopisech nižší třídy. Ve specializovaných časopisech pro intelektuálně vyspělé čtenáře je nenajdete.

Není možné zde popsat všechny zázračné metody na úspěšný boj s rakovinou, o který paní sousedka slyšela od své známé, že zaručeně pomáhají. Seznam je nekonečný: houby reishi, clusterová medicína, vilcacora, beta glucan, aloe vera gel, chlorella, graviola. Diskuse na internetu se vás snaží přesvědčit, že rakovina není nic zlého, lék na její vyléčení je již dávno znám. Není sporu o tom, že mnozí léčitelé jsou nemocným schopni pomoci, vcítit se do jejich problému, naslouchat jim a nasměrovat je na zdravější cestu. Mnohé bylinky mají nepopiratelně léčivé účinky. To ale neznamená, že ze směsi několika zdraví podporujících rostlin dokážu připravit čaj na nesmrtelnost.

7.3.2016 | Martin Motloch

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme

Kontakty

Poradíme si, z.s.
Dobrovského 1011/1
266 01 Beroun

Podporují nás

FM solutions, a.s.

+420 602 242 494
Copyright © 2015 Poradimesi.cz Obchodní podmínky